Základem je postel

Spánek je jedna ze základních potřeb každého člověka. Nabíráte při něm energii na další den. A abyste mohli naplno fungovat, potřebujete se dobře vyspat. Během spánku totiž regeneruje nejen vaše tělesná schránka, ale zároveň i celý organismus. Uvádí se, že v posteli člověk stráví až jednu třetinu života. Proto je potřeba nepodceňovat výběr všeho co vás během spánku obklopuje. To zásadní je pak matrace a postel.

 

Podle čeho vybírat?

To, že je nutné dát si práci při výběru matrace, se už lidé zřejmě naučili. Mnohým však ještě nedošlo, že matrace není to jediné, co hraje roli. Abyste se v noci nebudili a probouzeli se odpočatí, potřebujete jednak dobrou matraci, ale také rošt a samozřejmě i postel. Na co si dát tedy pozor? Kombinace všech tří, tedy postele, roštu i matrace by měla být zvolena v závislosti na tělesných proporcích a hmotnosti daného člověka. Vždy je proto dobré, když máte možnost si postel v obchodě vyzkoušet. Díky tomu zjistíte, jaká výška vám vyhovuje, abyste mohli pohodlně vstát. Uvádí se, že by měla mít kolem 50 centimetrů. Pro lidi ve vyšším věku však klidně může mít i více než 55 centimetrů. Velmi oblíbené jsou také postele s vyšším čelem, před spaním se o ně můžete pohodlně opřít a číst si. V noci vám zase poskytují jakousi psychickou ochranu a chrání před případným průvanem.

Vzhled postele

Další důležitou roli hraje samozřejmě vzhled postele. V dnešní době jsou téměř neomezené možnosti a můžete si tedy vybrat z celé řady materiálů, jako je textil, kůže, ale existují i plastové rámy. Klasická a stále velmi oblíbená je však stejně stále postel ze dřeva. Tento materiál je zcela zdravotně nezávadný, nedrží se v něm roztoči a prach, jako například v polstrovaných postelích a tyto postele vypadají dobře v jakémkoliv interiéru. Dřevěná postel je navíc pro mnohé lidi symbolem kvality a mnohaleté záruky.