Akustická izolace stavebních konstrukcí

 

Dle známých fyzikálních zákonů může vysokého zvukového útlumu a dobré tepelné akumulace docílit pouze těžká hmota v nepojené formě. Tohoto principu využívají akustické desky WOLF®.

  

Zvuková izolace je vyrobena z biologicky odbouratelných a čistých materiálů. Ve speciálně konstruovaném kartonu na principu překližky je integrován pálený, křemičitý písek. Tato konstrukce a použité materiály umožňují pojmout a eliminovat celé frekvenční spektrum zvuku. Aktivní zvuková vlna prochází až sedmi vrstvami kartonu a šesti vrstvami písku. Při přechodu mezi mnoha vrstvami různých materiálů ztrácí zvuková vlna svoji energii a je tímto efektem výborně tlumena. 

 

Díky systému tzv. suchého potěru odolávají zvukově-izolační desky WOLF® bezpečně vysokým tlakům až 65 t/m2.  Desky jsou instalovány přímo na dřevěné nebo betonové  podlahy a je tak docíleno vynikajícího útlumu kročejového hluku i nízkofrekvenčního zvuku. Tento systém umožňuje jednoduchou, velmi rychlou a ekonomickou pokládku, kterou zvládne naprosto každý. Desky jsou pokládány na vazbu od jednoho rohu ke druhému. Přímo na ně lze pokládat podlahové krytiny jako například parkety, laminát, korek, dlažbu atd. Nejsou vyžadovány žádné šroubované či lepené spoje. Použitím akustických desek nevznikají žádné zvukové mosty (desky jsou kladeny těsně ke stěně). Nespojovaný, volně uložený, plnící materiál dokonale tlumí každý zvuk. Odpadá tedy i časově náročná instalace okrajových izolačních pásků. 

  

Pomocí desek lze běžně dosáhnout zlepšení kročejového útlumu až o 33 dB a útlumu zvuku až o 36 dB. Lze tak splnit i náročné požadavky na zvukovou izolaci proti hluku z ulice, železnice nebo dokonce rušného leteckého provozu. Systém útlumu zvuku tlumí zejména v nízkofrekvenčním spektru od 50 do 200 Hz. Z výsledků měření lze konstatovat, že desky WOLF® jsou vhodné pro použití u zvukovělační izolačních dveří, ve strojovnách a při modulární výstavbě. Subtilní tloušťka 10 (15) mm nabízí celou řadu možností použití při novostavbách, sanacích i rekonstrukcích pozemních staveb.

 

www.ciur.cz