Ani v malém bytě se bez stolu neobejdete

Módní diktát posledních let je neúprosný. Domácnosti jsou zařizovány v duchu minimalismu, což v praxi znamená, že se opustilo od sektorových stěn, nadmíry nábytku a byty a domy jsou zařizovány velmi střídmě. Veškeré doplňky mají jednoduché geometrické obrysy, stoly nevyjímaje.

Stěžejním doplňkem, bez kterého se žádná domácnost neobejde, je jídelní stůl z masivu. Proporce takového stolu mají jasná kriteria, co se velikosti a rozměrů týče. Velká benevolence je dána v oblasti materiálu a designu. V módě jsou stoly čtvercového či obdélníkového půdorysu, pravidelného i asymetrického členění svrchní části.

 

Stabilní moderna

Nejžádanějším typem do  menšího bytu jsou kombinované jídelní stoly z masivu ze dvou materiálů. Jídelní stůl Alex, který je vyroben ze dřeva a kovu, je vizuálně řešen jako zkosený půdorys, který šetří místo a navíc vypadá elegantně. I při módním zkosení je zaručena stabilita a rovnováha. Stůl je možné pořídit v osmnácti barevných odstínech.

Designovou STAR do garsonky a mini bytu je stůl z masivu Victor. Jedná se o exkluzivní kousek, který je řešen do tvaru písmena „Vé“. Stůl je nejen úchvatný od pohledu, ale výrazně prostorově úsporný. Stůl má masivní konstrukci a je z hlediska stability naprosto bezpečný.

 

Žádaný minimalismus

Minimalismus je architektonickým stylem, který si získává stále více příznivců. Jeho charakteristickými prvky je vzdušnost, prostornost a jednoduchost. Stoly z masivu jsou zářným příkladem, že minimalismus zažívá velký rozkvět. Ty tam jsou totiž doby, kdy se inklinovalo k bohatém zdobení stolní konstrukce nebo se stolová deska překrývala ubrusy. Dnes je stůl dominantou sám o sobě a je vnímám jako interiérový solitér.

Pakliže si právě zařizujete novou domácnost nebo přemýšlíte o obměně té staré, vsaďte na jednoduchou krásu, kterou minimalistické řešení v oblasti stolování nabízí. Nebudete zklamáni.