Rekonstruujete nebo stavíte? Dřevěná podlaha vás nezklame

Pustili jste se do stavby rodinného domu nebo plánujete rekonstrukci staršího domku po babičce, na jehož vzhledu se již značně podepsal zub času? Pak vás čeká i vybírání nové podlahy. Jaká je ta pravá?

 

Vybírejte s rozvahou a preferujte kvalitu

Na trhu je široký sortiment podlahových materiálů, které se liší životností, mírou komfortu i dalšími vlastnostmi. V první řadě je proto vhodné nezapomínat na to, že nová podlaha je dlouhodobá investice. Nejde jen o cenu materiálu a realizaci pokládky podlahy profesionální firmou. Jedná se o poměrně náročnou úpravu interiéru, do které se nikdo nechce pouštět po několika málo letech znova. Proto je vhodné zaměřit se na kvalitu. A právě dřevěné podlahy jsou důkladně prověřené časem. O jejich skvělých vlastnostech svědčí i fakt, že se na rozdíl od různých syntetických podlahových krytin používají i v těch nejluxusnějších stavbách. Dovolit si je ale může každý majitel domu nebo bytu.

 

Dřevěné podlahy jsou trvanlivé. A skvěle se po nich chodí

Pokud hledáte podlahu, která vydrží několik desetiletí a bude stále vypadat skvěle, je dřevěná podlaha ideální volbou. Její povrch lze totiž i opakovaně renovovat. Pokud se na ní po dlouhých letech užívání objevily skvrny a její povrch ztratil svůj lesk, stačí ji přebrousit a bude opět jako nová. Navíc dřevěná podlaha přirozeně pruží, proto poskytuje skvělý komfort při chůzi. Pokud si ji pořídíte, nebudete litovat. Prospějete tím nejen sobě, ale i životnímu prostředí. Dřevo je totiž relativně snadno obnovitelný zdroj, na rozdíl od syntetických materiálů tak nepřestavuje zátěž pro životní prostředí. Moderní třívrstvé dřevěné podlahy jsou dokonce vhodné i na podlahové topení. Další výhodou, kterou má třívrstvá dřevěná podlaha, je vysoká odolnost proti vlhkosti a teplotním výkyvům.