Bezúdržbové WPC materiály pro terasy a ploty

I ve světě bydlení se trendy neustále mění. Pokud plánujete realizaci či rekonstrukci terasy, staví se před vás otázka, jaký materiál použít. První možností je klasické dřevo, které sice přirozeně zapadne do prostředí zahrady, ovšem je poměrně náročné na údržbu. Oblíbenosti se v tomto segmentu těší WPC materiály, které se vyznačují hned několika přednostmi.

Vybrat vhodná terasová prkna není jednoduché. Současná nabídka je rozmanitá, a proto je těžké se v ní zorientovat, zejména pokud se ani nevyznáte v jednotlivých materiálech.

 

WPC prkna přináší spoustu benefitů

Co si představíte, když se řeknou WPC prkna? Pod danou zkratkou se skrývá kompozitní materiál kombinující dřevo a plast. Jedná se o poměrně mladý materiál, jenž na první pohled vypadá jako přírodní dřevo, ovšem na druhou stranu jsou prkna bezúdržbová. Terasy vyrobené z daného materiálu jsou vysoce odolné a chlubí se dlouhou životností.

Velice zajímavé jsou také WPC dlaždice, s nimiž proměníte balkon i lodžii k nepoznání. Jedná se o venkovní dlaždice, které je možné pokládat také na terasy. Zvládají výkyvy teplot i nepřízeň počasí. Venkovní dlažba z WPC je bezúdržbová, dlaždice je možné libovolně spojovat, a tím dosáhnout vskutku originálního výsledku.

 

WPC prkna také na ploty

Přednosti materiálu WPC se využívají také při realizaci plotu. Zakoupit se dají přímo WPC ploty a plotovky, a to hned v několika provedeních. Pokud se podíváte do nabídky společnosti Nextwood, v její nabídce jsou plotovky hned ve dvojí variantě. První možností jsou plotovky o šířce 139 mm s povrchovou úpravou v imitaci dřeva. Případně můžete ploty vytvořit z užších plotovek (72 mm).

Zajímá vás tedy terasová dlažba či plotovky z WPC materiálu? Nahlédněte do pestrého produktového portfolia společnosti Nextwood, která se zaměřuje na dřevoplastové materiály.