Jak vypadají opravdu moderní bytové domy?

 

Moderní architektura v oblasti bytových domů jednoznačně vyžaduje nadstandardní eleganci tvaru budov tak, aby celkový koncept byl nápaditý a vzdušný. Bohužel ještě stále velké množství developerů přistupuje k výstavbě bytových domů, jako by se jednalo o větší a betonové kotce. Některé novostavby stále vypadají, jako by jejich výstavba probíhala na konci minulého století. Jak by měly vypadat opravdu moderní bytové domy si nyní představíme na některých pražských projektech. V Praze totiž působí hned několik developerských společností, které si při výstavbě a plánování projektů dávají na eleganci velmi záležet.

 

4Blok nabízí vzdušné přírodní bydlení

Moderní architektura v oblasti bytových domů klade velký důraz na tvar budov a jejich koncept, ale také na dostatek zeleně v jejich okolí. Právě to dokáže 4Blok dokonale splnit. Projekt je tvořen čtyřmi několikapatrovými budovami s celkovým počtem 210 bytových jednotek. Ačkoli se jedná o projekt na Praze 10 – Vršovicích, v přímém okolí bytových domů je velké množství zeleně, takže bydlení je v přímém kontaktu s přírodou. 4Blok je mnohými odborníky považován za nadčasový projekt.

 

Projekt podle evropského konceptu – Alfarezidence

V Praze 3 – Žižkov vzniká díky zkušeným architektům projekt bytového domu, který je navržen podle evropského konceptu. Jedná se o projekt Alfarezidence, který tvoří několik bytových domů s celkovým počtem 124 bytových jednotek o dispozicích od 2+kk až po 4+kk. Projekt je ztělesněním moderního a komfortního bydlení. Jednotlivé byty mají k dispozici sklepní kóji, balkon nebo terasu, garážové stání i předzahrádku. Záleží na druhu bytu.

 

Sacre Coeur pro milovníky pravého luxusu

Ani v Praze není mnoho projektů, které by se propojením luxusu, originality a moderního bydlení mohly rovnat kvalitám projektu Sacre Coeur 2. Projet Sacre Coeur vznikl ve spolupráci 4 předních architektů. Celkový koncept je architektonickým dílem, které dokáže uspokojit i ty nejnáročnější rezidenty. Vnitřní prostory jsou navrhovány tak, aby poskytovaly maximum místa a tím i potřebný komfort. Bytové budově samozřejmě nechybí balkony a její součástí jsou i rozlehlé střešní terasy.

 

Detailní popis těchto i všech ostatních pražských projektů najdete na www.bytyprodejpraha.cz.