Dá se za několik hodin ušetřit až 30 % nákladů na vytápění? Ano!

Sychravé počasí a noční teploty kolem nuly mnoho majitelů rodinných domů zaskočily. V tropickém létě úplně nebyl čas myslet na zimu a řešit, jak náklady na vytápění domu snížit, a najednou už se topí a všichni se jen děsí, jaký bude účet na konci sezóny. Jak náklady snížit i teď, když už topná sezóna začala?

Rychlým a přitom efektivním řešením je zateplení stropů pomocí technologie foukané minerální izolace. Jak si pamatujeme z hodin fyziky, teplý vzduch vždy stoupá vzhůru a pokud ho nezastaví strop, pokračuje ve stoupání a my tak topíme doslova pánu Bohu do oken, jak by hezky řekly naše babičky. Izolace stropu je vhodnou volbou pro rodinné domy i hospodářské nebo komerční objekty.

Díky zateplení stropů a půdních prostor dokážete ušetřit až třetinu nákladů na vytápění. Foukaná izolace je na určené místo dopravena pomocí hadice a materiál je, jak již název napovídá, nafoukán na danou plochu. Dostane se tak naprosto všude, vyplní každou mezeru i skulinu a zabraňuje vzniku tepelných mostů. Teplý vzduch tak nemá kam stoupat a zůstává v interiéru, který nemusíme znovu a znovu vytápět. V zimní sezóně tak izolace stropu udrží teplo a v létě naopak zamezuje přehřívání místností.

Technologie foukané minerální izolace má své kořeny v severských zemích, kde jsou na spolehlivost a kvalitu izolačních systémů kladeny opravdu vysoké nároky. Realizace foukané minerální izolace nevyžaduje žádné složité přípravy ani stavbu lešení nebo nutnost proměnit si dům na staveniště. Po konzultaci s technikem, který navrhne nejlepší typ minerální izolace, je vše hotovo za několik hodin. Aplikace probíhá pomocí hadice a materiál je foukán přímo na určené místo ze zásobníku na nákladním autě. Nezůstane žádný nepořádek a po aplikaci začíná izolace okamžitě fungovat a šetřit vaši peněženku.