Den dřevostaveb 2014 překonal očekávání

 

V září letošního roku zorganizovala Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) první ročník marketingové akce „Den dřevostaveb 2014“. Akce byla určena pro všechny příznivce dřevostaveb, hlavně však pro ty, kteří se pro výstavbu dřevěného domu teprve rozhodují. Cílem akce byla propagace kvalitních dřevostaveb široké veřejnosti a to nejenom vzorových a referenčních domů, ale i rozestavěných staveb členských firem ADMD.  Vzhledem k tomu, že se obdobný podnik těší velké oblibě v zahraničí, a to zejména v BRD, Rakousku a na Slovensku,  rozhodla se Asociace uspořádat podobnou akci i v České republice.  

 

Vystavovalo 13 firem celkem 43 typů domů

 Pro „Den dřevostaveb 2014“ byl naplánován termín konání na den 27. 9. 2014 od 10,00 do 17,00 hodin, kdy byly otevřeny a zpřístupněny vybrané vzorové a referenční stavby členských firem ADMD na území celé České republiky. Zájemci o kvalitní dřevostavby si mohli celkem prohlédnout 43 typů dřevostaveb a montovaných domů od 13-ti firem.

I když se jednalo o první ročník pořádaný na území ČR, je možno konstatovat, že akce byla z pohledu organizátora tj. Výkonné rady ADMD, úspěšná, protože domy, které byly prezentovány, si přišlo prohlédnout několik set návštěvníků. 

Pozitivní zprávou je také fakt, že obchodní zástupci jednotlivých firem, kteří vzorové a referenční domy osobně prezentovali, zaznamenali celkem, 106 kontaktů resp. adres na vážné zájemce o dřevěný montovaný dům.  Tím byl naplněn smysl akce, tj. poskytnout zájemcům o výstavbu dřevostavby komplexní informace o dřevěných montovaných domech od kompetentních osob, prezentovat a přiblížit moderní dřevostavby, jejich konstrukci, vlastnosti a samotnou technologii výstavby. 

 bg fordom-01

Výstava, na kterou si můžete sáhnout

Den dřevostaveb 2014 umožňuje široké veřejnosti si domy nejenom prohlédnout na vlastní oči, ale i osahat a prozkoumat všechny detaily. Zároveň se také dozvědět od kvalifikovaných zástupců a prodejců jednotlivých firem všechny potřebné informace, které při svém rozhodování potřebují a to např. o cenách, možnostech financování, průběhu stavebního řízení a časovém harmonogramu zakázky, záruce, vybavení domů domácí technikou apod. V tomto ohledu je tato akce zcela unikátní.

Příští ročník akce „Den dřevostaveb 2015“ se bude konat ve stejném termínu v celé Evropě a to ve dnech 24. – 25.4.2015.