Dřevo v roubence dýchá – zažijte to na vlastní kůži!

Možná i vás oslovily všechny ty výhody dřevostaveb, které se na vás poslední dobou ze stránek i časopisů o bydlení valí ze všech stran. Nově postavená roubenka vypadá lákavě, jak to však bude uvnitř vypadat po několika letech stálého užívání?

Netápejte v nevědomosti a přijďte si tento zážitek vychutnat na vlastní kůži. Kam? Do Černého Dolu v Krkonoších, kde už několik let stojí čtveřice poloroubených chalup z dílny Martina Roubala. Slouží jako luxusní ubytovací apartmány, takže si tu můžete dopřát báječnou dovolenou, a navíc si vyzkoušet vlastnosti a krásu dřevostaveb v té nejpřirozenější situaci – během samotného bydlení.

 

Vstupte, prosím a nadechněte se

Jedinečné mikroklima roubenek se prozradí okamžitě po vstupu. Masivní dřevo totiž dokáže v podzimním a zimním období nasávat do své struktury přebytečnou vlhkost a ve zbývajících částech roku ji opět uvolňuje. Průměrná vzdušná vlhkost v roubence se tak celý rok pohybuje okolo 60 %, což ocení zejména malé děti nebo lidé s nemocemi dýchacího systému.

 

Chalupa Šípková vás uvítá i s celou rodinou

Nezáleží na tom, jestli na rodinnou dovolenou jezdíte raději v létě nebo v zimě. Černý Důl má totiž od každého něco. Při sněhové záplavě je vyhlášený skiareál Černý Důl od chalupy Šípková pouhých 5 minut cesty autem, při příznivějších podmínkách se zase můžete vydat na některou z okolních naučných stezek nebo navštívit některé z pamětihodností ve městě a okolí.

 

Vlahé letní večery se neobjedou bez grilu a bazénu

Pokud si to myslíte také, je pro vás chalupa Šípková jako stvořená. Inspiruje se sice architekturou středověkých Krkonoš, ale stejnou měrou nabízí i moderní potěšení, třeba gril, venkovní bazén nebo vysokorychlostní Wi-Fi. Můžete tak spát za Honzovou pecí a přitom sdílet své zážitky se svými nejbližšími!