Bioklimatická pergola vám poskytne nejen stín, ale i další výhody

Pergoly už dávno nejsou jen dřevěné přístřešky u cest, které poskytnou rostlinám a poutníkům trochu stínu. Ty nejmodernější typy pergol, bioklimatické pergoly, nenabízí jen stín, ale celou řadu dalších výhod a vychytávek.

 

Jak vypadá bioklimatická pergola?

Někdy se bioklimatické pergole také říká lamelová pergola či pergola s naklápěcími lamelami. Charakteristické pro tento typ pergoly jsou totiž právě její praktické naklápěcí lamely, které se dají zcela uzavřít, nebo je můžete nechat otevřené a natočit je v úhlu až 140°.

Tato vychytávka vám umožní stínit přesně tak, jak potřebujete, a díky tomu, že jsou lamely otevřené, může vzduch volně proudit pod pergolu. To oceníte především v parných letních dnech, kdy bude pod bioklimatickou pergolou příjemněji.

Konstrukce bioklimatické pergoly PLACEO s důmyslným řešením odtoku vody v jednom ze sloupů.

 

Pokud začne v létě pršet, nebo nebudete v zimě pergolu využívat, pak stačí lamely jednoduše uzavřít a máte po starostech. Silné hliníkové profily unesou i velkou nálož sněhu.

Uzavřením lamel docílíte pevné střechy, která dobře těsní.

 

Bezúdržbovost je moderní a pohodlná

Česká značka Alaris vyrábí konstrukce i lamely bioklimatických pergol z hliníku, na kterém je nanesena vysoce kvalitní a odolná prášková barva. To vám umožní vybrat si z celé řady barev a barevných kombinací, ale především je taková pergola zcela bezúdržbová. Nemusíte se obtěžovat mořením, lakováním a další údržbou jako je tomu třeba u pergoly dřevěné.

Fixační komponenty pergoly jsou vyrobeny z nerezavějící oceli a jsou ukryté v konstrukci, aby nijak nenarušovaly jedinečný a moderní design samotné pergoly.

Luxusní bioklimatickou pergolu PLACEO můžete mít v této čistě bílé, nebo v jiných barvách dle vzorníku RAL. Nově také značka Alaris nabízí i dřevodekor.

 

Ovládejte lamely pouhým stiskem tlačítka

Naklápění lamel se ovládá pomocí dálkového ovladače. Nemusíte se bát, že by to nějak narušilo estetický vzhled pergoly. Motor, který pohání elektromechanické polohování hliníkových střešních profilů, tedy lamel, je důmyslně ukrytý tak, aby z pergoly nevyčníval a nenarušil tak její ucelený vzhled s ostrými a čistými liniemi.

Bioklimatická pergola na fotce je dovybavena posuvným zasklením, infrazářiči i LED osvětlením, které je instalováno přímo v hliníkových lamelách.