Voděodolná revizní dvířka s požární odolností

Dvířka do šachtového, revizního či instalačního prostoru dokáží zkazit dojem z celé krásné koupelny nebo jiného prostoru. Ne však ve chvíli, kdy si pořídíte dvířka téměř neviditelná. A k tomu voděodolná a s požární odolností.

Detaily hrají velkou roli. Mnoho lidí na ně nedbá, ovšem třeba takové zakrytí stoupaček, rozvodů, uzávěrů vody, plynu či měřičů dokáže pořádně změnit ráz místnosti. Česká firma Zavrz proti tomu začala bojovat se svými neviditelnými dvířky.

 

Skryjte revizní dvířka pod obklad

Máte-li přístup do stoupaček či šachetních prostorů krytý keramickým obkladem, můžete využít neviditelná revizní dvířka Zavrz. Dají se instalovat do zdiva i do sádrokartonu a ve výsledku si jich na první pohled určitě nevšimnete. Pokryjete je obkladem, mezi dvířka a stěnu se dává plastová lišta v barvě spárovací hmoty a tloušťce keramického obkladu.

Otevírání řeší speciální konstrukce dvojitého pantu. Pant dokáže dvířka nejdříve vysunout a poté otevřít, díky tomu s nimi lze bezpečně manipulovat. Můžete si přitom vybrat zavírání na přísavku či na klik.

 

Ta správná revizní dvířka pro každého

Revizní dvířka se však mohou umně skrýt i pod klasickou omítkou. Pro tyto situace jsou určena podomítková dvířka. Ta byste si vždy měli vybírat podle finální světlosti otvoru. Podobkladová dvířka se nicméně vybírají jinak. Jejich velikost byste měli zvolit podle velikosti keramického obkladu, aby se nemusel ořezávat.

 

Voděoodlná a s protipožární úpravou

Revizní dvířka lze instalovat kamkoliv včetně koupelny, jsou totiž voděodolná. Jde přitom o jediná dvířka na trhu nabízející kombinaci voděodolnosti a požární odolnosti, takže splníte požadavky na požární ochranu. Snadno se instalují, zvládnete to sami. Spolu s dvířky je možné objednat si kromě lišty také některé vychytávky pro ještě snadnější instalaci.