Džemy a čatní jsou aktuálním populismem podzimu

Proběhlé léto patřilo k nadprůměrným nejen díky teplotám, ale především úrodě ovoce. Někteří si jeho zavařování a zhotovování marmelád užijí, většina z nás ale neoplývá potřebným časem, abychom úrodu mohli zpracovat. Přesto se o kvalitní džemy a čatní rozhodně nechceme nechat připravit. Co tedy nakonec s tím?

Můžeme zkusit umluvit své kamarádky, které mají zavařování v krvi a každou sezónu se pouští do všech možných experimentů a kombinací. To je však nouzové řešení pro jednu dvě skleničky, za které jsme samozřejmě moc rádi, ale jaksi nám asi nebudou stačit. Další možností je vsadit na přírodní suroviny a kvalitní zpracování a marmelády si zakoupit. Je však potřeba opravdu pečlivě vybírat, protože náhražky plné jablek v supermarketu nás rozhodně svou chutí moc nepotěší a barviva či dochucovadla také nejsou ideální příměsí. V www.puritas.cz proto maleznete jen to nejlepší, co příroda i možnosti zpracování nabízí.

Dokonale zpracované džemy značky Puritas mají navíc odvahu zkoušet nové kombinace, a tak se můžete nechat unést chutí lahodného džemu s černým rybízem a badyánem, který je příjemně pikantní a zároveň se skvěle hodí k podzimní atmosféře. Nebo radějidáte přednost exotické kombinaci 4 druhů tropického ovoce? Pokud vás představené kombinace nelákají, samozřejmě si můžete dopřát i klasické jednodruhové džemy přesně podle své chuti. K pečivu si tyto džemy zamilují nejen děti, ale i dospělí a třeba u snídaně vám pak dodají energii i úsměv na tváři na celý den.

Sladká a zároveň pikantní chuť ovoce doplněná o koření nebo i zeleninu je mimořádně oblíbenou pochoutkou ke grilovanému masu nebo ke kvalitním sýrům. Čatní z dýně a rajčat se bude hodit i k zeleninovým pokrmům nebo z něj pak vyrobte unikátní pomazánku na topinky. Možnosti využití jsou široké a jak u čatní, tak u těchto džemů není vůbec nutné se spoléhat jen na zavedené „namazat na chleba“. Vytvářejte různorodé kombinace, zkoušejte, doplňujte a využívejte všechny chuti ovoce i zeleniny, které můžete. Naleznete tak mnoho nových chutí a vaše jídla tak dostanou nový rozměr.