Objevte kouzlo bungalovu!

Každý z nás má o svém bydlení vlastní představu. Jeden touží po velké zahradě, kde bude moci sedět pod pergolou, další si zase přeje prostornou kuchyni, v níž bude moci pohodlně pohostit celou rodinu. Poznejte kouzlo bungalovu a budete si moct dopřát cokoli. Právě tento druh staveb totiž zažívá v současnosti svůj boom a nutno říct, že se rozhodně nejedná jen o krátkodobou moderní záležitost.

 

Pro koho je ideální?

Obecně můžeme říci, že přízemní způsob bydlení vyhovuje všem věkovým kategoriím.Upřednostňují ho mladé páry i rodiny s dětmi, protože jim díky propojeným místnostem umožňuje společně trávit daleko více času. Dobrou volbou je i pro osoby se zdravotním omezením, které se mohou po celém domě pohybovat pohodlně a bez překážek, vše se nachází v jedné úrovni, což je nanejvýš praktické. To ocení nejen lidé upoutaní na invalidní vozík, ale i senioři, kteří již nezvládají chodit po schodech. Právě zhoršená pohyblivost patří k nejčastějším důvodům, proč jsou lidé na stáří nuceni svůj domov opustit.

 

Jaké výhody přináší?

Ačkoli mohou bungalovy svou velikostí připomínat spíše byty, nabízí veškeré výhody jako klasický rodinný dům, tedy zahradu, terasu, garáž. Obrovskou výhodu představuje rychlost realizace, postavený může být během pár měsíců, je totiž konstrukčně jednodušší. Nabízí navíc širokou variabilitu, bungalov na klíč dokonale splní veškeré vaše požadavky, takže si na své přijde opravdu každý. Právě neuvěřitelná flexibilita patří k jeho největším devizám, volnější dispozice otevírají prostor pro budoucí přestavby, nic vám tak nebrání přizpůsobit si je podle vašich aktuálních potřeb.

 

S čím je třeba počítat?

Počítat musíte s tím, že tyto nízké dřevostavby se nedají postavit všude, vyžadují rovinatý a rozlehlejší terén. Místnosti je totiž třeba rozvrhnout do prostoru, takže se neobejdete bez dostatečně velkého pozemku. Máte-li tedy k dispozici malou, úzkou nebo svažitou parcelu, pak je vhodnější postavit dům patrový. K dalším nevýhodám patří nedostatek úložných prostor, chybí totiž půda či podkroví. Nicméně i to lze lehce vyšetřit například vyčleněním speciálních místností pro tyto účely. Výhody tak převažují a bungalovy se právem stávají dokonale funkčním, moderním a maximálně pohodlným bydlením!