Fotopast: malé zařízení pro sledování zvěře i ochranu majetku

Fotopast je malé mobilní zařízení, které je v posledních letech hojně využíváno jak ke sledování zvěře, tak k ochraně majetku. Fotopasti s oblibou používají majitelé chalup či domů, ale také obce. Oproti kamerovému systému se totiž jedná o podstatně levnější řešení, které přináší řadu výhod.

Díky své velikosti jsou fotopasti velmi dobře maskovatelné. Bez problémů je ukryjete například do okolních keřů a stromů, aniž by si jich zloděj, záškodník, nebo sledovaná zvěř, jakkoliv všimli. Kromě příznivější ceny, snadnému přemisťování a velikosti přináší fotopasti oproti kamerovým systémům řadu dalších výhod. Fungují na baterii, a proto k tomu, aby zařízení fungovalo, není třeba připojení k elektrické energii, jako je tomu zpravidla u bezpečnostních kamer.

 

Výběr fotopasti

Při výběru kvalitní fotopasti je třeba vzít v úvahu zejména účel použití. Budete fotopast  pořizovat pro ochranu majetku proti zlodějům, nebo pro sledování zvěře? Pro ochranu majetku například doporučujeme pořídit fotopast s neviditelným přísvitem. Zloděj se totiž nesmí dozvědět, že byl vyfocen. Dalším důležitým parametrem je také rychlost spouště. Čím je rychlost spouště nižší, tím je pravděpodobnější, že narušitel odejde ze záběru, aniž by byl vyfotografován. Dále je vhodné určit si, na jakou vzdálenost potřebujete snímky pořizovat, zda potřebujete okolí fotopasti sledovat i v noci atd.

Velmi oblíbené jsou fotopasti s GSM bránou, které umožňují pořízené snímky okamžitě zaslat na váš mobilní telefon nebo e-mail. Je však třeba počítat s tím, že do fotopasti bude nutné vložit SIM kartu a odeslané zprávy vás budou stát nějaké peníze.

Potřebujete poradit s výběrem vhodné fotopasti, která bude maximálně vyhovovat vašim požadavkům? Navštivte obchod Výcvikové obojky v Koněvově ulici v Praze 3.