I na designu u vodovodní baterie záleží

Přestože si to možná ani neuvědomujete, baterie hodně vypovídá o vašem stylu. Moderní materiály, nevšední designy a různé funkce dělají ze sprchování, a dokonce i z pouhého naplnění sklenice vodou, událost. V následujících řádcích vám prozradíme, na co byste měli myslet při výběru.

Dávno jsou pryč doby, kdy jste museli odpouštět vodu a čekat, až poteče čistá. Pokud chcete světelnou show při ranním holení anebo umyvadlo, které vypadá jako křišťálová servírovací mísa, všechno vám dokáže splnit právě baterie. Podívejte se třeba do e-shopu absulo.cz.

 

Druhy koupelnových baterií

Setkáte se s různými tvary a provedeními. Existují však čtyři základní typy vodovodních baterií. Ano, design a technologie baterií se vyvíjí a mění díky pokroku. Velice oblíbené jsou tak bezdotykové, osvětlené a vodopádové styly.

 

Vzhled je důležitý

Vodovodní baterie má plnit určitou funkci, ale pravděpodobně to není váš jediný zájem. Také musí dobře vypadat. Vzhledem k tomu, že se používá několikrát během dne, je potřeba, aby byla kvalitní zevnitř i zvenku. Existují různé povrchové úpravy od niklu až po chrom. Barva a lesk vám neřeknou všechno. Způsob, jakým je povrchová úprava nanesena, má hodně společného s tím, jak dlouho bude vypadat dobře při používání. Vodovodní baterie najdete na https://absulo.cz/koupelna/vodovodni-baterie.html.

Fyzikální napařování je jednou z nejlepších povrchových úprav. Chemicky spojuje dekorativní povrchové úpravy, jako je bronz, se základním kovem pod nimi, díky čemuž je tato úprava pevnější a odolnější proti poškrábání. Baterie s touto úpravou stojí o něco více, ale budou déle vypadat dobře. Další odolnou povrchovou úpravou je chrom. Zde je však jedna výhrada. Jakákoli povrchová úprava je náchylná k hrubému zacházení, pokud je vystavena působení korozivních látek, jako je čistič odpadů, nebo agresivnímu drhnutí.

 

Dekorativní povrchové úpravy

  • Leštěný chrom je lesklý a vypadá čistě. Představuje klasickou volbu, jež má dlouhou životnost a dobře se hodí k mnoha různým stylům. Ať už se rozhodnete pro tradiční, nebo moderní styl, chrom je sázkou na jistotu.
  • Bronz je rustikální, romantický nebo tradiční, bronz může být sugestivní i funkční.
  • Nikl má lesklý vzhled chromu a je také v kartáčované povrchové úpravě, jež působí teple a jemně.
  • Mosaz nebo zlatý odstín jsou elegantní, ale nejlépe integrují, pokud ladí s bateriemi ve vaně a madlem na toaletě. Hledejte mosazné nebo zlatavé povrchové úpravy s prodlouženou zárukou.
  • Speciální povrchové úpravy jsou taktéž černé, barevné, smíšené kovové, texturované a další. Zkrátka se mají stát středobodem koupelny.

Vyberte si z pestré škály na https://absulo.cz/koupelna/vodovodni-baterie/umyvadlove-baterie.html.