Graffiti je pochybný, sobecký a společensky zavrženíhodný druh adrenalinu plující na vlně kriminality a drog

Graffiti je pochybný, sobecký a společensky zavrženíhodný  druh adrenalinu, který oslovuje převážně mladou generaci – generaci, která vzhledem k nulovým životním zkušenostem a absenci řádné  výchovy v rodině, si snad ani neuvědomuje, jaké nedozírné škody způsobuje na majetku druhých a na kulturním prostředí nás všech!

Ano, je tu sice snaha ze strany společnosti, aby tento druh „umění“ byl sprejery vyjadřován na legálních plochách – výsledek se ale bohužel vůbec nedostavil. Důvod je všem jasný. Adrenalin z nelegální činnosti je daleko silnější než respekt a úcta k vytvořeným lidským hodnotám…

Poctivým a zodpovědným majitelům, a to mnohdy i opakovaně postižených objektů nezbývá, než znovu a znovu vynakládat značné finanční prostředky na obnovu takto zdevastovaných fasád, dveří, vrat, sloupů, teras, schodišť apod.

Zkušená úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. se stala profesionálním specialistou v boji proti tomuto vandalizmu. Tým vlastních odborných pracovníků Vám odstraní ohyzdné graffitové nástřiky a doporučí aplikaci antigraffitové ochrany. Důvod doporučení antigraffitové ochrany Brno je jednoznačný – je to jediná spolehlivá a účinná ochrana před opakovanými nájezdy těchto vandalů!

Je třeba si uvědomit, že při odstraňování graffiti tam, kde nebyla aplikována antigraffitová ochrana, není v mnoha případech možné odstranit dokonale – proto i kolemjdoucí laik rozpozná prosvítající kontury graffitových obrazců. Úspěšnost odstranění z těchto ploch činí 60 – 90% a to i za pomoci odstraňovače a vysokotlakého zařízení.

Graffiti na barevných fasádách firma odstraní na nejvyšší možnou míru a přemaluje namíchanou barvou dle původní barvy fasády. Míchání barev a „trefení“ přesného odstínu je doslova alchymie, neboť pokud je fasáda stará již několik let, tak díky venkovním klimatickým vlivům, jako jsou sluneční svit, déšť, městský spad a vítr – to vše způsobuje změnu původního odstínu barvy, včetně znečištění a zanesení fasádní struktury.

Největším problémem, při odstraňování graffiti z nechráněných ploch, jsou podhledové strukturované fasády, které přitom bývají velmi častým cílem sprejerů. Díky strukturovaným materiálům, z kterých se podhled skládá, je tato činnost jednou z nesložitějších prací v oboru odstranění graffiti. Marmolit, teraco, žula, umělý kámen a další ušlechtilé materiály mají totiž hlubokou strukturu a syntetická sprejová barva pronikne i do nejjemnějších pórů fasády a graffiti tak v mnoha případech nelze zcela odstranit.       

Konkrétně marmolit je přitom, pro svůj působivý vzhled velmi žádaný a lze jej spatřit nejen na mnoha rodinných domech, ale i na  panelové zástavbě.  Aby majitelé těchto objektů mohli jednou provždy hodit za hlavu zničující starosti se sprejovým vandalizmem, doporučuje společnost A SERVIS svou spolehlivou aplikaci antigraffitové ochrany.

Antigraffitový nátěr či nástřik má životnost 4 – 6 let a díky tomuto získáte také servisní nenákladné odstranění graffiti. Velmi mnoho klientů této firmy využívá také další kvalitní úklidové služby. Namátkou se jedná například o mytí, čištění, voskování, impregnace, krystalizace podlah Brno. Strojové, mechanické čištění, tepování koberců Brno. LSG Brno – technologicky inteligentní nátěr proti plísním, odstranění mechů, řas, sporů, plísní z fasád, stěn, budov.