Proč jsou vinylové dílce tolik oblíbeným druhem podlah do interiérů?

Dalo by se říci, že každá doba má svůj charakteristický druh podlah, které ve své oblibě doslova převyšují ostatní druhy. A v současnosti tomu není jinak. Ještě před rokem 2000 byly oblíbené zejména koberce. Na přelomu tisíciletí byly oblíbená linolea. Po roce 2000 můžeme za nejoblíbenější druh podlahové krytiny bezpochyby označit laminátové plovoucí podlahy, které svou konkurenci převyšovaly především cenou, vzhledem a jednoduchou instalací. A pro současnost jsou typickým druhem podlahy vinylové dílce. Proč ale zrovna tento druh?

 

Důvodů je hned několik

Porovnáme si vlastnosti vinylových podlah a například laminátových plovoucích podlah. Začneme se samotnou kvalitou materiálu. Laminátové plovoucí podlahy nejsou schopné dosahovat takových vlastností v odolnosti proti opotřebení ani proti poškození nárazem. Vinylové dílce jsou i více odolné proti vodě a snadněji se čistí. Vinylové podlahy jsou sice v porovnání s laminátovými plovoucími dražší, ale je to způsobeno jejich lepšími vlastnostmi. V současnosti hovoří architektonické trendy jasně. Nekupovat levné věci, které vydrží jen pár měsíců, ale kvalitní produkty na dlouhá léta. A přesně tohle vinylové podlahy splňují.

 

Technologie povrchové úpravy na vysoké úrovni

V porovnání s ostatními druhy podlah na trhu (dřevěné, linolea, koberce, laminátové), jsou vinylové podlahy teprve teenagery. Jsou nejnovějším druhem podlah na trhu, což jim ale dává náskok oproti konkurenci. Jejich výroba totiž probíhá pomocí nejmodernějších technologií, propracovaných do nejmenších detailů. Tomu odpovídá například i design jednotlivých druhů. Nejčastěji se druhy vinylových podlah vyrábí v imitaci přírodního dřeva nebo kamene. Povrchová úprava a úprava designu je na tak vysoké úrovni, že na první pohled nelze rozeznat rozdíl mezi pravým dřevem a vinylovou podlahou.