Hit roku – keramika s designem dřeva

Každý rok touto dobou se představují nové trendy nejen v módě, ale i ve stavebnictví. Někdy jsou v popředí zájmu ultramoderní materiály, jindy se spotřebitel nakloní spíše ke klasice. Nade všemi styly ale vždy jasně zvítězí dřevo. Dřevo nás provází celým životem a nezáleží na tom, zda jsme movití nebo chudí, staří nebo mladí, ani na které části zeměkoule žijeme. Je to základní stavební materiál, který prostupuje generacemi i styly a proto nikdy nevyjde z módy.  Svými vlastnostmi nás ale dovede někdy pěkně potrápit. Jak zhodnotit pouze jeho pozitivní vlastnosti a potlačit negativa?
 
Jednou z možností je pořízení stavebních prvků z odolnějších materiálů s povrchovou úpravou, která bude věrně napodobovat dřevěnou strukturu.
 
Keramické dlaždice a obklady z kvalitního střepu Cres Porcellanato mají všechny atributy dokonalosti, které moderní člověk žádá od užitných částí příbytku. Vysoká životnost, odolnost vůči živlům a minimální nároky na údržbu jim dávají zelenou na letošním trhu.
Designéři se ochotně chopili šance, kterou jim skýtají moderní technologie a povrchovou úpravu věrně snímající řez dřevem dovedli k naprosté dokonalosti. Tím udali směr, kterým se bude ubírat rozhodování běžných klientů mezi dřevěným masivem a keramikou i v takových zátěžových prostorách, jakými jsou koupelny či venkovní terasy.  Možnost volby od obyčejného smrku až po exotické dřeviny dává tušit širokou škálu možností využití této novinky bez dřívějších omezení právě kvůli vlhkým provozům.
 
www.asso.cz
 
Díky těmto novým technologiím si například můžete keramikou s povrchem dřeva Wenge obložit sprchový kout nebo vanu, na podlahu dát dlažbu ve stejném nebo podobném tónu, podpořenou podlahovým topením a získáte útulnou koupelnu, která jako bonus bude mít velmi malé nároky na údržbu.
 
Chcete mít terasu z buku nebo z modřínu? Pro keramické dlaždice tohoto typu to není žádný problém. Navíc si je položíte při troše šikovnosti sami a ušetříte za pokládku, kterou by vám musela dělat odborná firma. Dalším argumentem pro je cena. Dlažba i obklady z keramiky s designem dřeva jsou vždy daleko levnější než dřevěný masiv.
 
www.asso.czwww.asso.cz
 
Vaší kuchyni bude jistě slušet bílá bříza, se kterou budou ladit všechny barvy. Nebo máte raději rustikální borovici? Vše je možné s podlahou z keramických dlaždic věrně zpodobňujících přírodní dřeviny. Pod obchodním názvem Legno si keramiku s designem dřeva můžete přijít vybrat v cenách od 888 Kč/ m2 až po 3.684 Kč/ m2 do showroomu ASSO v Biskupské 8, v Praze nebo na