Originalita, luxus, pohodlí a styl, návrh interiéru restaurace od designového architekta Brno

Když jsem se rozhodoval jaký design do své nové restaurace zvolím, běhala mi hlavou slova jako originalita, nevšednost, luxus, pohodlí. A u toho jsem chtěl zůstat, toto všechno jsem chtěl propojit tak, aby vznikl neotřelý a jedinečný interiér. Ve spolupráci s Pavlínou Lipkovou, designérkou z ORIGINE INTERIER DESIGN, designový architekt Brno, návrh interiéru restaurace, se mi to myslím podařilo.

Jsem módní návrhář a originalitu potřebuji k životu jako vzduch k dýchání. Můj netradiční styl se prolíná celým mým životem a potřeboval jsem jej zapracovat i do své plánované restaurace. Paní Lipková s tím, jako zkušená designérka, neměla nejmenší problém, naopak se do mě plně vžila a dle mého vkusu jsme návrh pomalu dávali dohromady, až jsme se propracovali ke konečnému výsledku, ke spokojenosti nás obou.

 

 

Stejně  jako zákazník, který má jasnou představu, nemůže souhlasit s návrhy designéra, který nevnímá jeho připomínky, tak i designér, který se neztotožňuje s názorem klienta, spolu nemůžou spolupracovat. I módní branže je pro mě branže umělecká a proto vím, jak je pro mě důležité se, se svým klientem „propojit“, a potom už to jde skoro samo. Proto jsem rád, že s paní Lipkovou se mi „propojení“ zdařilo a realizace projektu byla zábava a radost pro oba.

Mám rád výrazné barvy, ale musí se nimi umět pracovat tak, aby interiér nepůsobil přeplácaně. V oblibě mám i barvu růžovou, a rád ji využívám i ve své práci, zejména v kombinaci s tmavými barvami. Je to krásná ženská barva, ale nemám rád, když působí přeslazeným dojmem. Vždy ji využívám jako oživení, pro své návrhy, a proto jsem ji chtěl zakomponovat i do mé kavárny.

 

Při vstupu do restaurace vás interiér na první pohled ohromí. Podlaha je pokryta šedo-hnědým kobercem se vzorem. Koberec má nízký vlas, takže se do interiéru hodí, prostor zútulňuje, ale zároveň je praktický i na svou údržbu.

Po pravé straně přímo pod oknem, které je zatemněno příjemnými pískovými roletami, najdete dlouhou, koženou lavici, která má místo opěradel malé dekorační polštářky ve střídavé kombinaci šedé a limetkové barvy. Limetková, šedá a hnědá barva se v interiéru opakuje i na hranatých designových křesílkách. Stolečky jsou v klasickém čtvercovém tvaru s chromovanou nožkou, která je dole rozvětvena.

 

Když pokračujete dále do restaurace nachází se zde dělící stěna, která poskytuje soukromí stolečkům v zadní části. Čtvercová stěna, ze světlého a tmavého dřeva je zajímavá svým výklenkem, který je vyložen tónovaným, růžovým zrcadlem a světlem, které interiér příjemně osvětluje a dává vyniknout krásné, bílé orchideji v bílém, oválném květináči. Již v první místnosti se setkáme se čtyřmi úžasnými růžovými křesílky, které jsou jasnou dominantou a růžová barva se objevuje i na stěně mezi okny, kde jsou v této výrazné barvě tři světla. Zbytek osvětlení obstarává hlavně LED podsvícení a bodovky zabudované v sádrokartonovém podhledu.

 

 

Pyšný jsem zejména na salónek, který se nachází v zadní části restaurace, a je možné jej oddělit závěsem, při pořádání soukromých akcí. Tato místnost je zajímavá každým svým prvkem. Od růžových křesel počínaje, přes krásná kulatá zrcadla až po neuvěřitelný lustr s motivem jeleního paroží a porcelánovými, bílými hlavami laní a jelínků.

Spolupráce s paní Pavlínou Lipkovou byla velmi příjemná a musím jí jako designérku velmi doporučit. Její originální design a cit pro detail je příjemným osvěžením a pokud bude příležitost budu s ní rád spolupracovat i v budoucnosti.