Péče o čistotu vody v bazénech

 

Radovánky a skotačení se svými dětmi v rodinném bazénu za doprovodu puštěné muziky? Moderní zahradní párty nebo dokonce romantický večer ve dvou? Ve skutečnosti ani nezáleží na tom, pro jaké účely svůj bazén chcete využít, ale jestli dokážete zajistit permanentně čistou vodu v adekvátní kvalitě. Zkušenější zajisté vědí, že stačí malá nepozornost nebo chyba a z vody se ihned stane líheň pro bakterie, které bazénovou vodu nehezky zbarvují. Zajistit optimální hygienické podmínky a odpovídající kvalitu vody musí být starostí číslo jedna. Ze všeho nejdříve si tedy na pomoc přizvěte filtraci od renomovaného výrobce.Nesmíte opomenout jak na pravidelné čištění bazénovou chemií, tak ani na nejrůznější přípravky na doporučení samotného výrobce.

Jak se bazén ošetřuje

Jako majitel bazénu se musíte postarat o maximální nezávadnost a čistotu vody, proto jí pravidelně, alespoň jedenkrát týdně měřte hodnoty pH pomocí kapkového testru. Ideální hodnoty se pohybují okolo 7,2. Tyto hodnoty upravujte přípravky pH mínus a pH plus, ať se co nejvíce přiblížíte ke správné hodnotě.

Skvělým pomocníkem při údržbě bazénové vody jsou chlórové tablety, které se postupně rozpouštějí, taktéž se poohlédněte po šokovém přípravku hubící veškeré zárodky živočišných i rostlinných bakterií.

A co když se voda zakalí do močálové barvy?

Tento problém se ve většině případů týká letní a zimní sezóny. Nevěřili byste, ale na trhu se dá nalézt rozjasňovací přípravek, který vaší vodě v bazénu navrátí svěží vzhled bez jediné chyby. Nebo se můžete uchýlit k celkem rozumné strategii a vyhlásit zakalené vodě boj soustavnou filtrací.

Nutno podotknout, že zelená voda je jasným ukazatelem toho, že se zanedbává pravidelná péče o vodu. Právě prevence je nejlepším postupem a obranou proti zakalené vodě, ve které se nechce nikdo koupat.