Hledáte do interiéru kvalitní a elegantní podlahu?

 

Podlahy jsou z mnoha hledisek jednou z nejdůležitějších částí vybavení interiéru. Při volbě podlah je nutné hledět na kvalitu a odolnost podlahové krytiny, stejně tak na její eleganci. Jen podlahy s elegantním vzhledem a vysokým stupněm odolnosti jsou pro moderní interiéry tím správným řešením. Jak tedy vybrat tu správnou krytinu pro moderní interiéry? Dnes se na toto téma zaměříme detailněji a představíme si, jak má vypadat podlaha do moderních domácností.

 

V první řadě důraz na odolnost

Při výběru podlahové krytiny do interiéru je v první řadě zapotřebí zaměřit pozornost na kvalitu materiálu a jeho odolnost. Podlahy jsou totiž v každém interiéru a v každé místnosti nejvíce namáhaným vybavením. Pokud by krytina nebyla dostatečně odolná, v určitých místech s nejčastější frekvencí pohybu by docházelo k jejímu brzkému opotřebení. Opotřebení podlahy může kazit nejen její vlastnosti, ale také design celé místnosti. I kvalita podlah má tedy vliv na design interiéru. Proto je zapotřební se na odolnost podlahového materiálu zaměřit nejdříve.

 

Design? Do moderních interiérů se hodí přírodní materiály

A nyní k samotnému designu podlahových krytin a jejich vlivu na interiér. V posledních letech se největší oblibě těší podlahové krytiny se vzorem přírodních materiálů, zejména dřeva. Podlahy s dřevěným vzorem jsou oblíbené u zákazníků, ale jejich využití pro většinu interiérů doporučují i přední interiéroví architekti. Vždy lze vybrat druh dřeviny, která by se hodila do konkrétního interiéru a ladila s ostatním vybavením. Dřevěné vzory dodají interiéru nádech přirozené elegance, vyvolávají příjemné prostředí a působí teplým dojmem.

 

 

Masivní dřevo má vlastnosti, které imitace nemohou nabídnout

Vzhled dřevěných materiálů v současné době nabízí hned několik druhů podlahových kratin. Například se jedná o laminátové podlahy, vinylové podlahy, linolea i keramické dlažby. Nutno říci, že některé technologie výroby podlahových krytina zejména pak provedení povrchové úpravy jsou na tak vysoké úrovni, že rozeznat imitaci od přírodního dřeva je na první pohled téměř nemožné. Ovšem přírodní dřevo má vlastnosti, kterým se ostatní materiály nemohou vyrovnat. Zatímco podlahy v imitaci dřeva mají vždy stejnou kresbu, z masivního dřeva nelze nikdy udělat 2 naprosto totožné kusy podlahy. Každá podlaha ze dřeva je tedy originálem. Navíc žádný jiný druh podlah kromě dřeva nemůže být renovován. Když se poškodí dřevěná podlaha, můžete ji opravit. Když se poškodí laminátová podlaha, musíte ji vyměnit.

 

I mezi dřevěnými podlahami je rozdíl!

Rozhodně je dobré vědět, že i mezi jednotlivými druhy dřevěných podlah z masivního dřeva jsou rozdíly. Jedná se o rozdíly v technologii jejich výroby. I struktura podlah ze dřeva má vliv na jejich vlastnosti. Především na trhu můžeme najít zastoupeny podlahy z masivního dřeva, kdy je každý díl vyroben z jednoho kusu dřeva a třívrstvé dřevěné podlahy. Které jsou pro využití v interiéru vhodnější? Lepších výsledků dosahují třívrstvé dřevěné podlahy.

 

Proč je třívrstvá podlaha lepší?

Každý díl třívrstvé podlahy je složen ze tří částí – uprostřed je nosná deska, pod ní se nachází protitažná vrstva a nahoře je vrchní nášlapná vrstva. Právě složení těchto tří vrstev dává dřevěným podlahám některé vlastnosti, kterých masivní podlahy z jediného kusu nedosahují-. Jedná se například o vyšší odolnost proti vysychání, srážení či rozšíření a lépe se vypořádává s kolísáním teploty v interiéru. Je tedy ideální i pro systémy podlahového vytápění.

 

HT Parket.cz nabízí velké množství třívrstvých podlah

Pokud máte o třívrstvé podlahy zájem, můžete navštívit specialistu na jejich prodej. Na našem trhu je specializovaným prodejcem například HT Parket.cz. Tato společnost se zabývá výrobou dřevěných třívrstvých podlah pomocí moderních technologií a kvalitních dřevin – dubová prkna, jasanová prkna. Výsledkem je mnoho druhů elegantních a kvalitních podlah. Dubové podlahy mohou být dokonce vyráběny na zakázku, podle konkrétního přání zákazníka.

Detailní informace o podlahách a nabídku najdete na www.htparket.cz.