Hydroizolace a její praktičnost?

Řekne-li se slovo hydroizolace, málokoho tento pojem okamžitě oslní a očaruje. Máte to taky tak? „Izolace proti vodě, hmm… To ať si řeší jen stavaři,“ blesklo Vám možná nyní hlavou. Dnes Vám však ukážeme, že díky hydroizolaci se dají dělat neuvěřitelné kousky! Zelené střechy a střešní zahrady od společnosti Hizol jsou jasným důkazem, který jistě okouzlí i Vás.

 

 

Zelená střecha a střešní zahrada
Ano, například zelená střecha či střešní zahrada je jasnou praktickou demonstrací použití hydroizolace úplně pro každého. Jak by taky jinak mohla tráva a další vegetace zvesela růst na betonovém balkóně nebo betonových střešních taškách? A právě zelené střechy jsou trendem současnosti, jelikož mají pro místní obyvatele nesmírné výhody.

hizol

Výhody zelených střech a střešních zahrad
Ať to vezmeme od začátku – zelené střechy jsou kvalitní doplňkovou tepelnou a zvukovou izolací. U zvukové je jasné, jak působí. U tepelné izolace to však není pouze tak, že vnitřní teplo tolik neuniká, ale také redukují teplotní výkyvy, které jsou způsobovány například dnem a nocí. Též zabraňují přehřívání střech a víření prachu, dále zmenšují kolísání vlhkosti vzduchu. A to je zatím jen pár praktických výhod. Navíc totiž šíří aromatickou vůni, evokují blízkost přírody kdykoli a vyvolávají v člověku pocit uvolnění a navozují pozitivní stav mysli. Zaujaly Vás zelené střechy a zelené střešní zahrady? Pokud ano, mnohem více o nich naleznete na

www.hizol.cz.