Jak vybrat správný bojler a ušetřit

 

Úspora energie v domácnosti je důležitější než kdykoliv před tím. Každoroční růst cen vede majitele domů k stále větší obezřetnosti. Ušetřené peníze se pak dají využít ke smysluplnějším záležitostem než k bezpředmětnému mrhání. Kvalitní bojlery se nestanou černou dírou rodinného rozpočtu, ovšem musíme vědět, jak vybrat ten správný a vyvarovat se nákupu toho nešetřivého. Ohřívač vody nevybíráme podle ceny, ale podle určitých specifik, stejně tak musíme hledět na správné umístění, bez kterého o úspoře ekonomických prostředků nemůže být řeč.

 

Kvalitní ohřívač vody

Opravdu kvalitní ohřívač vody vám v konečném důsledku dokáže ušetřit až 35% nákladů spojených s energií. Pokud vedete teplou vodu z centrálního kotle do vzdálené kuchyně nebo koupelny, musíte počítat s citelnými ztrátami.

Ideální umístění centrálního kotle do epicentra s nejkratší vzdáleností do všech potřebných místností není jednoduché a v některých případech ani splnitelné. V mnohých případech je ohřívač vody v místnosti naprosto nezbytný, zde však přichází otázka, který vybrat.

 

Hlavní zásady výběru bojleru

Bojler a ohřívače vody musí mít určitou životnost, bez které by se nám návratnost investice nezrealizovala. Rovněž musí odolávat vodnímu kameni a korozi. Ohřívač vody odolá korozi v případe, pokud bude víko příruby a nádoba ohřívače vyrobena ze stejného materiálu. Další nespornou výhodou je, když topné těleso není ponorné, ale vsunuté do ocelové jímky.

U většiny ohřívačů nalezneme údaj o životnosti, která se deklaruje na 15 až 20 let u nerezových, u smaltovaných je to o pět let méně. Výrobce rovněž uvádí i tepelné ztráty u každého výrobku zvlášť.

 

Pokud chcete mít jistotu, že se k vám dostane ten nejlepší bojler, navštivte internetové stránky prodejce na adrese www.topeni-koupelny.cz