Jak hledat a najít nové bydlení či pronájem?

 

Najít nové bydlení nebo i pronájem může pro někoho být horor a pro druhého procházka růžovým sadem. Při hledání nového bydlení záleží totiž na tom, jakým způsobem hledáte. Možností se nabízí hned několik. Který z nich je nejefektivnější?

 

Nabízí se tři varianty

Při hledání nového bydlení se nabízí hned tři možnosti. Pátrat můžete na vlastní pěst a ptát se po známých. Tento způsob může sice přinést ovoce v podobě, ale je dost zdlouhavý a závislý na tom, kolik známých máte, takže rozhodně není vhodný pro všechny. Při hledání se také můžete obrátit na realitního makléře. Tato varianta má své jisté výhody. Největší je v ta, že se vlastně téměř o nic nemusíte starat. Dobrý makléř vám vytipuje reality podle vašich představ a vy si pak můžete jen vybrat. Problém je ale v tom, že služby maklérů bývají dost drahé a často platíte i velkou provizi realitní kanceláři.

 

Jaká je nejlepší?

Jako nejlepší způsob se jeví hledání realit prostřednictvím internetu. Existují specializované portály s inzercí, kde najdete plno zajímavých nabídek. Podívat se také může na stránky developerských společností, kde je možné sehnat i byty Praha za velmi dobré ceny. Při hledání na internetu musíte být rychlí. Pamatujte na to, že přeci nehledáte sami – konkurence v podobě dalších kupců je obrovská. Ukázkou dobře fungující portálu s nabídkou realit je prahanovostavby.cz. Na těchto stránkách najdete nejnovější nabídky bytů na území Prahy, Brna i Středočeského kraje. Byty a domy zde můžete vybírat podle dispozic nebo podle lokality. Najdete zde i nabídky na pronájmy komerčních prostor či volné pozemky.

 

TIP – při hledání nového bydlení nebo pronájmu se zaměřte nejen na jeho vzhled. Zjistěte si i další informace jako je vzhled lokality, dopravní dostupnost, občanská vybavenost, možnosti pro sportování či kulturní vyžití a další.