Jak ochránit svou chalupu po celý rok?

 

V dnešní době už rozhodně nejsou rekreační chaty a chalupy starými rozbořenými ruinami, ve kterých není zaveden elektrický proud ani teplá voda. Chalupy jsou stále častěji přepychovými dřevěnými stavbami s elegantním vzhledem a drahým vybavením. Zejména nově postavené dřevostavby jsou ideální třeba pro celoroční obývání, jenže krása na první pohled má i své stinné stránky. Takové chalupy výrazným způsobem lákají i zloděje, kteří si chtějí přivydělat. Jak ochránit chalupu před zloději po dobu celého roku i v momentech, kdy tam nejste?

 

Mechanické zabezpečení zloděje jen zpomalí

Každý rok po skončení letní sezony a před začátkem zimy policisté pravidelně varují před krádežemi v chalupách a nabádají majitele, aby provedli důležité kroky k ochraně svého majetku. Nejčastějším způsobem zabezpečení chalup ještě stále i v dnešní době jsou mechanické druhy zabezpečení. Jedná se například o instalaci bezpečnostních zámků, okenic nebo mříží před okna a dveře. Musíte ale počítat s tím, že zloději již na tyto druhy zabezpečení jsou připraveni a nebude to pro ně znamenat nepřekonatelnou překážku, ale jen drobné zdržení. Dnešní doba je označována jako elektronická a to platí i pro oblast zabezpečení majetku. Pokud chcete opravdu zabezpečit své chalupy a rekreační objekty v průběhu celého roku, tak je vhodnou volbou využít elektronické zabezpečovací systémy.

 

Elektronické zabezpečení může mít několik podob

Zabezpečení objektu za pomoci elektronických systémů sice nedokáže případnému zloději so do objektu nebo na pozemek nikterak zabránit, ale v momentě, kdy se dostane zloděj do sledovaného prostoru, bude okamžitě odhalen. Elektronické zabezpečovací systémy jsou totiž souborem čidel, které zaznamenávají jakýkoliv pohyb osob ve sledovaném prostoru. Mohou zaznamenávat také pohyb dveří nebo oken a zaznamenají i jejich rozbití. Výhodou těchto čidel je individuální nastavení a volba na míru danému objektu. Zloději tedy nemají předem možnost se na systém nikterak připravit. Čidla a senzory okamžitě nahlásí problém přímo vám a vy můžete kontaktovat policii. Specializované firmy v oblasti elektronického zabezpečení nabízí propojení systému s vlastním pultem ochrany. Problém při vloupání se zobrazí ve firmě, která po vyhodnocení situace na místo může okamžitě vyslat svou vlastní zásahovou jednotku. Kromě EZS mohou být k objektům instalovány také kamerové systémy nebo požární signalizace.

 

Specialistou na elektronické zabezpečení na našem trhu s dlouholetými zkušenostmi je například www.macom-security.cz.