Jak si ohřát vodu v bazénu zadarmo?

S vlastním bazénem rozhodně souvisí jedna důležitá věc, a to nejenom kvalita, ale samozřejmě také teplota vody. Zvláště na začátku a na konci sezony, popřípadě v chladnějších dnech každý ocení, že je voda v bazénu stále teplá a příjemná ke koupání. A i ta vaše může být v tomto ohledu dokonalá, a to bez toho, aby vás to stálo byť jenom korunu navíc. Řešením je totiž ohřev vody. Tento prvek k bazénu lze zakoupit jak ve formě panelů, tak i ve formě solární pyramidy. Dále vám už solární ohřev bazénu nevezme žádné peníze, jelikož se připojí na filtrační okruh, tedy na čerpadlo, a o vše ostatní se postará slunce.

 

Sluneční paprsky jsou silnou, a levnou energií

A jak voda cirkuluje v samotných panelech a pyramidách, které mají pro větší účinnost černou barvu, dopadají na ně silné sluneční paprsky, které tak samotnou vodu bezplatně ohřívají. A ta se následně vrací zpět do vašeho bazénu, tak postupně stoupá teplota. A ačkoliv se to nemusí zdát, již první jarní slunce má výraznou sílu. Poté už jenom stačí, umístit ohřev na místo, kde je dostatečný sluneční svit po celý rok. A dále se již nemusíte absolutně o nic starat. A samozřejmě jakmile má voda v bazénu požadovanou teplotu, není nic jednoduššího, než ohřev odpojit. A stejně jako jeho zapojení, i tento krok je maximálně snadný.

 

Nejenom k ohřívání vody k bazénu

Podobná technologie, fungující na principu ohřívání vody pomocí solárních paprsků se však dá využít i k jiným možnostem. Ideálním příkladem mohou být solární sprchy. Ty fungují na stejném principu a jsou ideální volbou, pokud se po svém koupání v bazénu chcete ihned osprchovat. I v samotných sprchách je voda, která je ohřívána pouze tím, jak na ni dopadá sluneční záření. Zkrátka ideální možnost pro ty, kteří doslova nesnášejí nepříjemnou ledovou vodu, a mají rádi sice osvěžení, ale nikoliv výrazné.