Proč uvažovat nad pořádnou novou matrací?

Matrace společně s postelí je jedna z nejdůležitějších součástí pokoje – bez ní se není možné kvalitně vyspat. Co však doopravdy znamená kvalitní matrace? To můžete zvážit sami, kvalitní matraci si máte možnost opatřit díky České ložnici.

 
  

Kvalitní matrace je…
Vstávat každé ráno s bolavými zády, nechutí se zvednou, kruhy pod očima a totální nechutí cokoli dělat jsou jasné znaky nezdravého spaní. Že to znáte? A matrace spolu s roštem rozhodují o těchto aspektech. Se správnou matrací a roštem můžete zažívat pravý opak. Proleženiny, plísně, roztoči, prach, pot… Myslíte si znechuceně „fuj“?! Máte-li matraci déle než 5 let, jednou za měsíc ji nevětráte a pečlivě se o ni nestaráte, zaručeně to vše obsahuje i ta Vaše matrace.

www.ceskaloznice.cz

Jaká matrace je ta správná?
Hlavním ukazatelem správné matrace je na prvním místě její tvrdost (někdy se též říká tuhost). Máte raději měkčí nebo tvrdší podklad pro spánek? Pokud měkčí, stačí vybrat nižší stupeň tvrdosti, jinak vyšší. Klasický molitan je sice pohodlný, ale pro spaní absolutně nevhodný – molitan není schopen udržet páteř v přirozené poloze, a proto člověka neustále bolí záda a není schopen se pořádně vyspat. Dalším ukazatelem je materiál matrace – PUR pěna, líná pěna, studená pěna, pružina a další vhodné materiály.

www.ceskaloznice.cz

Matrace z PUR pěny
Nejvýhodnějším standardem pro spánek jsou matrace z PUR pěny. Vybrané matrace z PUR pěny přináší i společnost Česká ložnice. A to již od 2580 Kč! Zaručeně se Vám bude spát mnohem lépe, pokud se začnete o svůj odpočinek zajímat a sáhnete po kvalitní matraci. Více informací o matracích, postelích a dalších doplňcích naleznete na

www.ceskaloznice.cz.