Nové trendy designů obkladů a dlažeb pro rok 2013

 

Keramické obklady a dlažby patří doslova mezi nestárnoucí hity v podlahových krytinách. Již tak širokou paletu jejich použití rozšířily nové technologické možnosti v designování jejich povrchů v podstatě do nekonečna. Tím masivně rozšířily nabídku na trhu, ale zároveň znesnadnily výběr pro ty zákazníky, kteří nemají vyhraněný názor. Pokud se chcete zorientovat v nejnovějších trendech v této oblasti, použijte naše shrnutí základních směrů pro rok 2013.

 

Klasika s novým pohledem
Keramické dlažby už byly vyvzorovány do vzhledů dřeva, kamene, skla i kovu. Letošním trendem je nové pojetí těchto klasických materiálů se zaměřením na detail. To znamená, že pokud si budete vybírat například dlažby či obklady s designem exotického dřeva, tak sáhněte po těch, které budou strukturou i barevností k nerozeznání od přírodních dřevin. Perfektní kresba přírodních designů je na letošních vzorech daleko přesvědčivější a je kladen důraz na její prezentaci ve velké ploše. Dosáhnete toho použitím rektifikovaných dlažeb (jednotlivé dlaždice jsou oříznuty na přesný formát a kladeny téměř bezespárovým způsobem k sobě tak, aby ve výsledku vytvořily dojem hladké jednolité plochy).

 

Barvy
Letošní trh vysílá dva signály barevných impulzů. První je umírněný, v přírodních tónech od bělostných (nikoliv křídově bílých!) až k perleťovým odleskům přes odstíny béžové, hnědé až do antracitu. Do těchto zemních základů jsou jakoby vetkány damaškové vzory, mnohdy překryté leskem. Při jejich použití na obklady stěn jsou nosnou myšlenkou nově pojaté tapetové vzory, jež obydlí dodávají elegantní až luxusní nádech.

 

koupelna

 

 

Znovu barvy, ale jinak
Druhým impulzem je vytěžení neobvyklých barevností na maximum. Pryč s fádně růžovými koupelnami a hnědou klasikou. Dopředu se derou extravagantní tyrkysová a vínová, ale nikoliv agresivně! Chytře a s porozuměním pro atypickou základnu těchto barev bývají překryty květinovými či fantazijními motivy inspirovanými přírodou. Tím dojde k vybroušení původně agresivních barev do nového vjemu čistoty, ladnosti a komfortu. Jednou z variant použití těchto atypických obkladů je jejich instalace pouze na části stěn. Neméně zajímavě vypadá kombinace se dřevem ve španělském stylu. Podnětem k vlastnímu kreativnímu uchopení těchto nových dlažeb může být pro mnohé stále populárnější hotelový styl – pak stačí prolistovat katalogy lepších hotelů a možná budete mít jasno. Opravdový fajnšmekr ale najde vlastní cestu a použije tyto impulzy pouze jako vítanou směrovku, kudy se vydat…

 

koupelna

 

 

Pokud budete chtít doladit svoji představu, zamiřte do showroomu ASSO, v Biskupské ulici č. 8, v Praze. Tyto keramické obklady a dlažby tam najdete v cenách od 1.080 Kč za m2 do 10.080 Kč za m2 materiálu.

 

www.asso.cz