Jak vybrat plovoucí podlahu?

 

Plovoucí podlaha je oblíbeným interiérovým materiálem, který přináší originalitu, bytový komfort a estetickou nadčasovost. Označení „plovoucí“ navíc vychází ze samotného aplikování. Podlaha není pevně spojena s žádnou obvodovou stěnou, tudíž „plave“.

Zvolíte-li si plovoucí podlahu do svých vnitřních prostor, nabízí se vám téměř neomezené možnosti z pohledu volby výsledného materiálu podlahy.

Kvalitní plovoucí podlahy

Cena podlahové krytiny vychází z mnoha faktorů, jež se úměrně promítají také do životnosti, odolnosti a zachování stejného vzhledu.

Přistoupíte-li k výběru takové podlahy, musíte si zodpovědět několik důležitých otázek.

  • K jak velkému zatěžování dojde v dané místnosti?
  • Je pro vás důležitá i hlučnost při chůzi?
  • Máte představu o velikosti konkrétních lamel?
  • Jakému dekoru dáváte přednost?

Výsledkem vám posléze budou plovoucí podlahy, jejichž pořizovací náklady započínají na hranici 200 Kč za 1 m2 a překračují cenu 1 500 Kč za 1 m2 u luxusnějších modelů.

 

Třída plovoucí podlahy a záruka

Základem plovoucí podlahy je materiál nosné vrstvy, na nějž se nabaluje několik dalších, včetně speciálních povrchových úprav. Je tedy zásadní rozdíl, zda podlahovou krytinu umístíte do pokoje pro hosty, kde je malá frekvence lidí nebo ji dáte do chodby či obývajícího pokoje.

Při výběru konkrétního produktu si pohlídejte i záruční dobu. Ta o mnohém taktéž vypoví.

 

Vše se odvíjí od kvalitní pokládky

I sebelepší plovoucí podlahu lze výrazně degradovat, a to kvůli nevhodné pokládce. Pakliže tomuto oboru dostatečně nerozumíte, nejste schopni připravit vhodný podkladový materiál a nemáte povědomí o aplikovaných vrstvách, využijte raději služeb skutečných profesionálů.

Pro výběr té pravé podlahy, koberce a příslušenství k pokládce podlahových krytin se obraťte na naše podlahové studio Supellex s pobočkami v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a Velké Bíteši.