Elektroinstalace, vypínače, zásuvky – aneb nezbytnosti při stavbě domku

 

Při stavbě našeho rodinného domu – převážně svévolí – nás potkal nejeden nelehký úkol. Jenže mít vlastní baráček u města České Budějovice byl s manželkou vždycky náš sen. Chtěli jsme budovat od té chvíle, kdy jsme se vzali a dali jsme se do toho s chutí a s vidinou společně strávených krásných chvil ve vlastním baráčku.

 

Začali jsme se stavbou

Nechtěli jsme žádný velký rodinný dům, pozemek jsme naštěstí měli po dědečkovi, takže zbývalo jen si nastudovat nějaký materiál ohledně stavby základů a poradit se se zkušenějšími lidmi, občas někoho požádat o pomoc a hlavně mít vůli a spoustu sil, abychom baráček zdárně dokončili a byl kvalitně postaven. S mnoha věcmi mi pomohli mí zkušení známí a kolegové, mám štěstí, že mám kolem sebe lidi, kteří vědí, jak co udělat a já přitom mohl v rámci možností postupovat. Ačkoliv jde stavba v pár lidech samozřejmě pomaleji, nakonec se zdálo, že hrubá stavba před námi vyrostla jako houba po dešti a my se mohli pustit do shánění dalšího materiálu, který byl třeba.

 

Sehnali jsme kvalitní firmu

Chtěl jsem sehnat firmu, která bude z Českých Budějovic a nabídne dobré ceny, přesto však kvalitu. Na doporučení známého, který nedávno dělal rekonstrukci elektroinstalace v jeho domě jsem vyhledal na internetu elektroinstalace České Budějovice – konkrétně firmu Repam. Líbily se mi ceny, za které jejich služby a materiál nabízeli a také mne velice mile zaujala možnost odborného poradenství. Opravdu se mi zaměstnanci firmy věnovali a poradili mi, co bude nejlepší vybrat. Díky tomu, že jsem věděl co a jak, jsem mohl nakoupit elektroinstalační materiál a věděl jsem, že je to dobrá koupě – podle cen i chvály mého známého, který je s nákupem také dodnes spokojen.

 

Spínače a zásuvky jsou také nezbytností

Rozhodli jsme se také pořídit samozřejmě nové zásuvky – opět jsem zadal zásuvky České Budějovice a neváhal jsem objednat zásuvky ze stejné firmy, protože měli největší výběr a velice zajímavé ceny. Zásuvky jsem nakoupil velice pečlivě a těšil se z dobrého nákupu. Také na dotaz vypínače České Budějovice byly na stránkách firmy Repam k dostání v mnoha provedeních, barvách a cenových relacích. Výběr barvy a stylu vypínačů jsem k jejímu potěšení přenechal své manželce, chudák měla práce také hodně a týkala se hlavně uklízení toho nepořádku, který bohužel při stavbě domku nebere konce. Zhostila se výběru velice zodpovědně a vybrala vypínače tak, aby ladily se zbytkem interiéru – který už měla naplánovaný i s plánovanými barvami, které budou v místnostech použity. Nakonec jsem tedy i manželce udělal radost v podobě přenechání detailů a výběru drobností na ní podle jejího dobrého vkusu.

 

Společně jsme dotáhli stavbu ke zdárnému konci

Nakonec jsme tedy všechno zvládli. Po dokončení prací týkajících se elektroinstalačního materiálu, zásuvek a spínačů už se zdály další práce jako hračka a teď už se blíží celá stavba ke zdárnému konci. Člověk hřeje především to, že si dokázal poradit, na stavbě rodinného domu nechal kus sebe a srdce a vím, že nás to bude těšit ještě dlouhá léta při společném žití v něm.