Jaká kuchyně se hodí do dřevostavby?

Dřevostavby jsou pro mnoho z nás symbolem útulnosti a ve stejném duchu by se měla nést i kuchyně umístěná uvnitř. Atmosféra proto staví na přírodních materiálech od dřeva a dřevěných doplňků až po kámen nebo textilní dekorace.

Rustikální kuchyně bývá jasnou první volbou. Nemusí být zařízena starožitným nábytkem, aby působila autenticky, mnohem důležitější je celkově vyznění. Rustikální kuchyně je zdobná. Využívá bohatého profilování dvířek a horních říms stejně jako dekorativně vyřezávaných sloupků, bronzových madel a dalších doplňků. Charakteristickým znakem je klasický dřez s kohoutky ve tvaru kříže, typickou pec s komínem dnes však nahradil moderní varný systém s tematicky sladěnou digestoří. Nepřehlédnutelným detailem jsou pak malé zásuvné skříňky a šuplíky.

Náš tip: řada kuchyňských spotřebičů Gorenje Classico kombinuje nejmodernější požadavky techniky s líbivým a stylovým designem, jenž je pro kuchyni do dřevostavby jako dělaný.

Klasická venkovská kuchyně působí mnohem prostším dojmem. Sází hlavně na eleganci tvarů a maximální praktičnost. Linka v takové kuchyni často působí až příliš stroze, proto se často doplňuje barem nebo kuchyňským ostrůvkem pro lepší atmosféru.

 

Inspirace z cizích zemí

Podkategorií venkovského stylu je tzv. anglická kuchyně, kterou charakterizuje použití typických pruhů zejména na textiliích, výraznějších barev a květinových motivů, jež mohou dokonce zcela převládnout.

Kuchyně ve stylu Provence na nás pro změnu dýchnou vůní staré dobré Francie. Mají svůj nezaměnitelný styl a grácii a na první pohled působí harmonicky a útulně. Jejich tajemstvím jsou především světlé barvy (hlavně krémová, smetanová a vanilková) kombinované s tmavšími doplňky. Typické jsou rovněž kovové úchyty na skříňkách, často velmi zdobné.

Chceme-li zůstat v našich krajích, můžeme zvolit originální retro kuchyně zastoupené odolnými materiály a provedením, které si zakládá na maximální funkčnosti a praktičnosti každého prvku. Oblé tvary, keramické obklady a živé barvy oživí i tu nejmenší kuchyni.

Náš tip: věděli jste, že gorenje nabízí celou kolekci spotřebičů ve stylu retro poskytujících vše, co od nejmodernějších spotřebičů očekáváte? Například novinka chladnička BULLI byla inspirována vzhledem legendárního VW „Bulli“ Minibusu, ale ve svých útrobách skrývá jeden z nejmodernějších systému chlazení s rovnoměrným rozložením teploty a FreshZone zásuvkou v té nejvyšší energetické třídě A+++.