Proč v létě myslet na zimu?

Příchod léta má, kromě jiného, mnoho majitelů rodinných domů spojeno s ukončením topné sezony a zároveň také jejím vyúčtováním. I když za okny svítí sluníčko a topení tak není prioritou, stále zvyšující se náklady na vytápění nás nutí právě v létě řešit, jak je v té další zimě ušetřit.

Zima byla celkem mírná, do mínusu se teploty dostaly vždy jen na pár dní. Následující zima už ale tak milosrdná být nemusí a tak hledáme způsob, jak se vyhnout vysokým částkám na fakturách za vytápění. Pro snížení nákladů je nejdůležitější mít dům správně izolovaný, aby drahé teplo zůstávalo uvnitř a nemohlo nikudy unikat. Standardně myslíme na okna, jejich případnou výměnu a správné usazení nebo na izolaci fasády. To nejdůležitější ale máme často na posledním místě. Skrz strop nám může unikat až třetina tepla, protože jde o velkou plochu, většinou největší v celém domě. Izolace stropu ale nemusí být nijak náročná. Spíše naopak, ideální metoda právě pro stropy a střešní konstrukce je minerální foukaná izolace, která je hotová za pár hodin a bez nepořádku.

Na zvolené místo domu se pomocí speciálního stroje fouká izolant, takže nemusíte nikde uskladňovat a hlídat role materiálu a z domu si udělat na několik dní či týdnů staveniště. Izolant, kterým je minerální vlna, se na místo určení dopravuje pomocí hadice. Ostatní potřebný materiál, včetně zásobníku materiálu, zůstává na nákladním autě zaparkovaném před objektem. Samotná aplikace většinou nezabere více jak půl dne. Izolace stropů vás nebude nijak obtěžovat nebo nutit se během ní stěhovat k rodičům.

Foukaná minerání izolace má kromě rychlé a čisté aplikace i další výhody. Díky technologii foukání se dostane úplně všude, i do těch nejmenších skulin a spár, a vytváří tak jednolitou souvislou plochu. To dokonale zamezuje vzniku tepelných mostů, kde by mohlo docházet i k únikům tepla. Navíc je izolační materiál nehořlavý, odolný proti plísním a škůdcům, neslehne za pár týdnů a jeho životnost je tak opravdu dlouhá. Zateplením stropů můžete ušetřit až 30 % nákladů na vytápění svého domu. V létě navíc izolace pomáhá udržet v domě příjemnou teplotu, protože nedochází k přehřívání podkrovních místností, proto je vhodné období pro aplikaci i právě teď.