Venkovní schodiště jako vkusný prvek exteriéru

Mnohdy si ani neuvědomujeme, jak jsou venkovní schodiště namáhaná a na co vše je třeba dát při jejich výběru pozor. Exteriérová schodiště musí plně vyhovovat podmínkám a představám klienta, proto jsou velmi často vyráběna na zakázku a každý kus je mnohdy originál. Pečlivě zvážit a vybrat je potřeba zejména materiál, velikost a tvar schodiště.

 

Především kvalita

Venkovní schodiště jsou vystavována velmi náročným povětrnostním podmínkám, takže musí být z kvalitních a odolných materiálů. To poměrně zužuje možnosti výběru, z čeho schodiště vyrobit. I tak je ale k dispozici celá řada možností, například žárově pozinkovaná konstrukce, broušená nerez a další. Kovová schodiště jsou ale kromě účelu také elegantní a mají čím dál větší oblibu. Možnosti kovových exteriérových schodišť jsou velmi široké a nabízejí velký prostor pro variabilitu. Kovová schodiště lze kombinovat i s dalším materiály, zejména se sklem, kamenem a dřevem.

Variabilita

Exteriérová schodiště z kovu vynikají především svojí tuhou konstrukcí. Jedná se o stavební prvek, který je velmi namáhaný ať už zátěží, která vyplývá z jejich účelu, tak vlivem povětrnostních podmínek. Musí odolávat velkému mrazu, dešti, ostrým a přímým slunečním paprskům a tím pádem velkým změnám teplot. Povrchová úprava schodiště musí být taková, aby schody neklouzaly a aby odolávaly korozi. Venkovní schodiště mohou plnit několik základních účelů, těmi jsou vchodové schodiště, požární (únikové) schodiště nebo terasové schodiště. Únikové schodiště je vybíráno tak, aby plnilo především svůj základní účel. Oproti tomu vchodové schodiště může více využít kombinaci materiálů a korespondovat tak s celým domem a prostředím.

Vybrané schodiště jakéhokoli tvaru nebo materiálu by mělo vždy plně vyhovovat zákazníkovi a splnit jeho představy. Více informací a nabídku možností si můžete prohlédnout zde.