Jaké jsou výhody foukané izolace?

Udržet v domě optimální teplotu je zvláště v zimě důležité a stojí to peníze. Náklady na topení jsou v rodinném rozpočtu jednou z největších položek a tak pochopitelně stále řešíme, jak a kde ušetřit. Pomůže vyměnit okna, zateplit domovní fasádu nebo se spíše zaměřit na strop a prostory nad ním?

Protože až 30% tepla uniká stropem, začněte právě tam. Po jeho izolaci tyto úniky přestanou. Pro zateplení stropů je foukaná izolace nejvhodnějším řešením. Oproti celkové výměně oken nebo zateplení fasády domu má rychlejší návratnost investic a je levnější. Aplikace tohoto typu izolace je snadná, bez nepořádku a za několik hodin hotová. Izolační materiál se na potřebné místo přivede pomocí technologie foukání, díky které se dokáže dostat opravdu všude, do každé mezery nebo praskliny. Nemusí se tak řešit různé ořezy a úpravy a nevznikají ani tepelné mosty, které by snížily účinnost izolace.

Foukaná izolace je na rozdíl od jiných řešení velmi čistá. Nezanechává téměř žádný nepořádek, což je věc, která nás velmi často odrazuje od různých prací na našem domě, rekonstrukcí nebo právě zateplování. Na potřebné místo se materiál dostává foukáním pomocí hadice, proto k jeho aplikaci stačí jen několik otvorů. Žádný cizí člověk vám tak nebude chodit skrz celý dům nebo stavět kolem něj lešení, aby se k zateplovanému stropu vůbec dostal. Když si představíme, jak musíme stěhovat nábytek, oblepit fólií prahy a okna, na lino položit noviny nebo kartony a na zahradě mít místo záhonů nářadí, stavební a izolační materiál a další věci, rozhodně to není nic lákavého. Toto všechno u foukané izolace odpadá, veškerý potřebný materiál je umístěn na korbě nákladního automobilu parkujícího u domu.

Během několika málo hodin je izolace hotová a funguje okamžitě. Vy mezitím můžete pokračovat v běžném denním režimu vaší rodiny nebo v klidu sledovat třeba sportovní utkání v televizi. Izolace během topné sezóny udrží doma teplo a naopak v letních vedrech ochrání váš domov před přehříváním. V zimě dokáže ušetřit náklady na vytápění až do výše 30% a to je znatelný díl rodinného rozpočtu. Minerální vlna používaná pro foukanou izolaci nesléhá a nedeformuje se, je nehořlavá, odolává plísním i bakteriím a nenasákává vodu, sloužit vám bude mnoho let.