Ušetřit na vytápění? Víme už jak na to

Aktuální mírné zimní počasí připomínající jaro je letos k majitelům rodinných domů hodně milosrdné, přesto nelze hledat úsporu v tom, že jednoduše vypneme topení. Zimní sezóna je teprve ve svém počátku a kdykoliv může udeřit. Mohou se objevit mrazy i sníh, které nepříznivě ovlivní letošní vyúčtování. Částka za vytápění tak menší než loni rozhodně nebude a opět je namístě se podvolit novým úsporným řešením.

 

Bez kvalitní izolace stropu se neobejde žádný dům

Pro ušetření nákladů je důležitá přítomnost kvalitní izolace. Jako první se většinou vrhneme na klasické zateplení fasády a následně na výměnu oken i dveří. Ve své snaze ale zapomínáme na tu největší plochu v rodinném domě, strop. Právě stropem nám z našich domů uniká úplně nejvíce tepla, což stojí za největšími tepelnými ztrátami a strop se pak podílí na rostoucí ceně v celkovém rozpočtu.

Teplo, které se nám bez užitku ztratí, musíme vždy nahradit a tedy více zatopit, aby se ve vašich pokojích udržela požadovaná teplota. Izolace stropu je tak zásadní položkou pro udržení tepla v domě a omezení celkových cenově nežádoucích úniků. Izolovaná stropní konstrukce dokáže snížit spotřebu tepla až o třetinu a stejným podílem snížit celkové náklady.

 

Foukaná minerální izolace do pár hodin

Pokud se nakonec rozhodnete strop izolovat, nemusíte provádět bourací práce, stavět lešení a ze zahrady udělat nevlídné staveniště. Moderní technologie foukané minerální izolace je hotová za pár hodin a není nutná žádná speciální příprava. Na požadované místo se izolační materiál fouká hadicí, která je na opačném konci spojena se speciálním zásobníkem materiálu aplikačního stroje. Ten je, spolu s dalším nezbytným vybavením a nářadím, umístěn na autě, které parkuje před rodinným domem.

Hadice se na předem domluvená místa stropní konstrukce dostane pomocí montážních otvorů a po dokončení realizace prací si řemeslníci hadici šetrně sbalí zpět na nákladní auto. Při operaci nevzniká téměř žádný nepořádek a není třeba svůj dům opouštět. Veškeré práce probíhají za plného provozu domácnosti.

 

Úspora třetinové ceny z nákladů za vytápění

Po ukončené aplikaci začíná foukaná izolace fungovat okamžitě a v maximální efektivitě. V zimě zamezí nežádoucímu úniku tepla skrz strop a případné půdní prostory, čímž pomůže ke snížení celkových nákladů za celou topnou sezónu až o třetinu. Oproti tomu v letních vedrech napomáhá jako spolehlivá ochrana před přehříváním místností v podkrovní části domu. Právě tyto prostory se v letní sezóně stávají přímo neobyvatelnými.

Izolace stropní konstrukce foukanou minerální izolací tak pomáhá v létě udržet v domě příjemné klima a v zimě naopak teplo. To znamená, že v každém ročním období máte doma plně komfortní teplotu a cítíte se za všech okolností příjemně.