U nás je čisto na podlaze i ve vzduchu!

Pořizujete si nový vysavač? Rozhodujete, jaký typ zvolit? Zvažujete, že byste vyzkoušeli bezsáčkový? My se zaměřujeme na výkon a hlavně na co nejčistší vzduch, který při vysávání proudí ze zadní strany vysavače zpět do prostoru, protože víme, že čistý vzduch doma je prvním krokem ke zdraví.

Budoucnost v úklidu představují bezsáčkové vysavače, které šetří váš čas i peněženku. Odpadá starost s výměnou a dokupováním filtračních sáčků. Bezsáčkové vysavače totiž zachytávají veškeré nečistoty a prach ve speciální nádobce, odkud je kdykoli jednoduše vysypete. Prach tedy nikde nehromadíte.

Při výběru se zaměřte na energetický štítek, kde uvidíte nejen spotřebu el. energie, ale také třídu účinnosti vysávání na kobercích, tvrdých podlahách, hlučnost, ale i třídu emisí prachu. Skvělými vlastnostmi a také nejčistším vzduchem na výstupu (třídou emisí prachu) se může pochlubit bezsáčkový vysavač Kärcher VC 3 (doporučená cena 3490 Kč). Nabízí vícestupňovou filtrační technologii umožňující vysávání bez filtračních sáčků. Filtr HEPA 12 spolehlivě filtruje nejjemnější nečistoty jako např. pyly a jiné částečky způsobující alergie. Ušetříte i za výměnu sáčků. Průhledná nádoba na sběr nečistot vám jasně ukáže, kdy je potřeba ji vyprázdnit. Nádobu na nečistoty lze snadno vymýt vodou. „Umýt vodou můžete i cyklónový odlučovač, ochranný filtr motoru i HEPA filtr. Cyklónový odlučovač běžně otírejte vlhkým hadříkem nebo houbičkou, v případě většího znečištění rozeberte podle návodu a opláchněte pod vodou. Při čištění filtrů nikdy nepoužívejte hrubé předměty jako kartáče apod. a postupujte podle návodu, abyste co nejvíce prodloužili životnost filtrů a nedošlo k jejich poškození,“ vysvětluje produktová specialistka Kärcher Jana Bezoušková. Díky neprodyšnému uzávěru se nemusíte bát ani úniku zápachu, který můžete znát ze starších sáčkových vysavačů. Když skončíte práci, lze jej umístit do parkovací polohy díky kompaktním rozměrům. Na délku má pouze 39 cm, výšku 33,4 cm a široký je 27 cm.

www.karcher.cz

www.svetcisteni.cz