Jaký druh povlečení vybrat? Možností se nabízí hned několik!

 

Pokud chcete, aby byl váš spánek opravdu kvalitní, musíte nad volbou povlečení rozhodně přemýšlet. V současné době je možné vybírat hned z několika druhů ložního povlečení. Každé má své specifické vlastnosti, které mají na kvalitu spánku vliv. V tomto článku najdete přehled materiálů, ze kterých se ložní povlečení vyrábí. Podíváme se na jejich vlastnosti a tak vám snad výběr toho správného povlečení pro vás usnadníme.

 

Flanelové povlečení

Flanelové povlečení se dlouhodobě řadí mezi nejpopulárnější. Vyznačuje se totiž hned několika velmi příjemnými vlastnosti. Flanelové povlečení je velmi měkké a tak příjemné na tělo. Jeho charakteristickou vlastností je vysoká hřejivost. Je tedy vhodné spíše pro zimní období. Zamilují si ho především milovníci tepla. Velmi vhodné je i jako povlečení pro nejmenší.

 

Povlečení z bavlněného saténu – saténové povlečení

Povlečení z bavlněného saténu pomalu ale jistě vytlačuje klasické bavlněné povlečení. Má to hned několik důvodů. Satén z bavlny je krásně hebký, jemný a neklouže (jako je tomu zvykem u umělého saténu). Toto ložní povlečení je také velice praktické. Nezadržuje totiž nečistoty. Dodáváno je také v mnoha rozmanitých designech.

 

Krepové povlečení

Na krepové povlečení je třeba si zvyknout. Je pro něj totiž charakteristické střídání hladké a zvlněné struktury. Skvělé je v tom, že není náročné na údržbu. Tento typ povlečení není nutné žehlit. Při jeho výběru si dejte velký pozor, pokud chcete kvalitu, musí být krepové povlečení vyrobeno ze 100% bavlny.

 

Povlečení z mikrovlákna

Tento typ povlečení do postele je vhodný pro všechny, kdo chtějí pohodlí a současně dlouhou výdrž. Povlečení je vyrobeno ze 100% polyesteru. Nemusí se žehlit, je pevné a na pokožku velice příjemné.

 

Bavlněné povlečení výšivkou perkal

Tento druh povlečení patří mezi nejluxusnější. Je vyrobeno ze 100% bavlny první jakosti. Toto povlečení bývá zdobeno jemnou výšivkou, je velice příjemné na pokožce. Povlečení z perkalu je luxusním zbožím, které ocení především milovníci super pohodlí.

 


 

TIP – jestliže chcete vybrat opravdu kvalitní ložní povlečení, můžete velmi snadno. Podívejte se na nabídku e-shopu www.domacipohoda.cz