Kámen je dobrá volba

Pokud se chystáte stavět nebo rekonstruovat dům, máte před sebou spoustu radostné práce. Jednou z prvních je výběr materiálů, které v budoucnu určí charakter celé stavby. V případě, že chcete stavět vkusně a za rozumné peníze, je dobrou volbou imitace přírodního kamene. Proč, to se pokusíme vysvětlit v krátké studii.
 
 
 
Imitace přírodního kamene
…vznikla vlastně tak, že poptávka po kameni začala převyšovat nabídku. Přírodní kámen byl z valné části vytěžen a tím pádem i dost drahý, a to dalo popud ke vzniku keramické dlažby a obkladů s povrchovým designem dokonale imitujícím přírodní kámen. Má to hned několik výhod jako je snadná manipulace díky menší váze, stálobarevnost a dlouhá životnost. Každý dnes ocení také jednoduchou údržbu, obrovský výběr a přátelské ceny.
 
dlažba
 
Výběr
…je opravdu široký. Vše, co stvořila z geologického hlediska příroda, se člověk pokusil velice zdařile napodobit. Tak dnes můžete mít podlahu z tradiční žuly či ruly, stěnu s krbem obložíte efektní břidlicí nebo si v koupelně z leštěného mramoru, jehož jemné žilkování bude hrát do zelenkava či růžova, vytvoříte dokonalé wellness.
 
Vše v jednotné linii
…tak by mělo znít vaše heslo, pokud chcete skloubit interiér vašeho domu s jeho okolím. Metoda je jednoduchá: do vnitřních ploch domu použijete keramickou dlažbu s designem kamene v jeho opracovanější verzi, to znamená do vysokého lesku vyleštěný povrch a  s jemnější struktura. Po otevření dveří pokračujete schodnicemi z téhož materiálu, ale s hrubším povrchem, který i z hlediska bezpečnosti bude více odpovídat povětrnostním vlivům. Totéž platí o terase, kde velkoformátové dlaždice s imitací kamene vypadají naprosto exklusivně. Tohoto materiálu se nemusíte bát ani při modelaci chodníků, nádvoří, dokonce si pomocí doplňkových prvků můžete zbudovat místo pro grilování. K tomu se používají L profily, ze kterých se staví stříšky, různé typy soklů a dalších prvků. K bazénu použijete protiskluzové dlaždice.

dlažba

Pokud vše vyvedete v jednotné linii, celá stavba se citlivě prolne s trávou a stromy a vy budete určitě spokojeni z díla, které jste vytvořili.Pod obchodními názvy Pietre a Marmi můžete tyto dlažby zakoupit přímo v showroomu firmy ASSO v Biskupské 8 v Praze v cenách od 1580,00 do 3 695,00 Kč/m2 s DPH.