Rosení oken nemusí být prokletí

Určitě už jste někdy slyšeli o syndromu orosených, lidově řečeno „zašlých“ oken? Postihuje staré domy, ale i nové byty. Příčinou je chabá termoregulace stavebního materiálu, nedostatečná cirkulace vzduchu a špatná kvalita oken.

Přestože se dají příznaky rosení oken zmírnit častým větráním, největším problém nastává v zimních měsících, kdy jsou velké teplotní rozdíl mezi interiéry a exteriéry. Rosení oken je nejmarkantnější v noci, a tak se každé ráno člověk setkává s mokrým parapetem a sklem plným kapiček zkapalněné páry a kondenzované vody. A to není všechno. Díky nadstandardní vlhkosti se v rozích oken často tvoří plíseň a daří se zde i jiným choroboplodným zárodkům.

 

Proč ditherm sklo?

Jak z této nepříznivé situace ven? Optimálním řešením je výměna skel bez nutnosti výměny oken, tedy bez bourání a znečištění. Speciální skla odstraní vlhkost, přitom vám výrazně ušetří za vytápění, prodlouží životnost oken, sníží hluk z venku a zbaví vám průchodu nepříjemného chladu zvenčí. Zvolíte-li ditherm sklo, získáte termoizolační dvojsklo, které je vyrobeno ze dvou kvalitních tabulí skla, distančního rámečku a silikagelu. Ten absorbuje případné vodní páry z meziskelního prostoru. Cena za ditherm sklo je potenciálnímu zájemci standardně sdělena při bezplatné návštěvě technika, který posoudí nabídku odborně, zdarma a nezávazně tak, aby vám vyšel vstříc.

 

Izolační sklo přináší úspory

Izolační sklo je požehnání i pro rodiny alergiků, protože díky eliminaci plísní z vlhkosti dojde k citelnému zlepšení projevů alergických reakcí nebo astma. Výměna obyčejných okenních skel za izolační významně změní životy mnoha domácností k lepšímu. Navíc lze garantovat návratnost investice v horizontu několika málo let. Již první sezónu zjistíte, že jste výrazně ušetřili za topení, a tak šetříte nejen své zdraví, ale i peněženku.

 

Rosení oken se stane minulostí

A kolik vás to bude stát? Pro orientační kalkulaci kontaktujte výrobce a uveďte rozměry skel a typ oken. Zda se jedná o okna plastová, střešní, dřevěná, špaletová nebo eurookna. V případě, že máte zájem o přesnou kalkulaci, neváhejte si objednat nezávaznou návštěvu technika, který stav na místě ohledá a vyčíslí. Ke spojení lze využít i interaktivního formuláře na webovém rozhraní www.rosenioken.eu, kde aktuálně získáte 30% slevu.