Interiérové stěrky AERO-THERM® jako izolace i protiplísňové opatření

V posledních letech je poměrně běžné zateplovat dům. Všichni chtějí zamezit únikům tepla a platit méně za energie. Některé však odradí náročnost venkovního zateplování. Dovezení materiálu, materiál samotný, stavba lešení, práce dělníků, závěrečné omítání – tohle všechno něco stojí. Pokud byste také rádi zateplili domov a bojíte se vysokých nákladů, právě pro vás jsou určené interiérové stěrky.

Běžné interiérové stěrky mají obvykle dekorační účel, dokáží vám vytvořit krásný povrch připomínající mramor, kámen či jiné materiály. Věděli jste ale, že existují i termoaktivní stěrky interiérové?

 

Termoaktivní stěrky s nejlepším izolantem na světě

Termoaktivní stěrky vhodné pro izolaci vyrábí firma THERMO INDUSTRY, a.s. Zabývá se konkrétně stěrkami řady AERO-THERM®, jež využívají nejlepší izolant na světě tzv. aerogel. Aerogel je pevná látka s extrémně nízkou hodnotou, 99,8 % jejího objemu tvoří vzduch a 0,2 % oxid křemičitý. Zkoumá se už od 30. let 20. století a využívá se například pro ochranu elektroniky vozítka na Marsu, do každodenního života se však dostává teprve pozvolna. Aktuálně se zkoumá jeho využití jako výplň cihel. Vy ho můžete mít doma jako dílčí plnivo v interiérových stěrkách z řady AERO-THERM®.

Termoaktivní interiérové stěrky mají unikátní schopnost, díky níž ihned vrátí téměř 98 % tepla zpět do místnosti, takže neutratíte tolik za vytápění. Od zdí se najednou nebude šířit nepříjemný chlad, a tím jak budou povrchově nahřáté,  přestanou se na nich také tvořit plísně.

 

AERO-THERM® jsou i exteriérové stěrky

Doposud jsme se bavili o interiérových stěrkách. V řadě AERO-THERM® ovšem najdete i varianty určené do exteriéru. I ty mají výborné termoizolační schopnosti pro dům či veřejnou budovu.

Ať už vás lákají více stěrky exteriérové, nebo interiérové, prohlédněte si je v e-shopu Obnova.cz. Provozuje ho přímo zmiňovaná firma THERMO INDUSTRY, a.s. Budete-li tedy mít nějaké dotazy, neváhejte se ozvat, nikoho kvalifikovanějšího nenajdete.