Keramická dlažba s designem kamene

Pokud nejste dosud rozhodnuti, co položit na podlahu vašeho nového nebo zrekonstruovaného domu, pokusíme se vám nabídnout tradiční dlažbu s designem kamene.
  

 

 
  

Výhody a nevýhody keramické dlažby
Keramická dlažba vznikla jako další stupeň vývoje po pálené cihle. Neustálým zdokonalováním technologie výroby s důrazem na kvalitu a na design povrchu se dnešní trh může chlubit nepřeberným množstvím motivů. Pořád se ale bude jednat o keramický střep, který má oproti přírodnině spoustu výhod. Na rozdíl od dřeva a některých typů kamene není nasákavý, což oceníte zejména v zátěžových provozech jako je například kuchyně nebo koupelna. Od kamene ho odlišuje lehkost, což v praxi znamená i mnohem snazší manipulaci a pokládku. Jednou z nevýhod přírodního kamene je chlad a vlhkost. S tím si výborně poradí podlahové vytápění. Dostáváme se k údržbě, která je u keramické dlažby téměř nulová. Odpadá napouštění, broušení i leštění, stačí setřít vlhkým hadrem a je po úklidu. Nakonec přijde zajímavá položka pro všechny stavebníky, a tou je cena. Ta je u keramické dlažby bezkonkurenční vůči všem přírodninám.

j

Design kamene
Jednou z velmi dobrých možností, jak svůj dům pojmout vkusně, je dlažba a obklady s designem kamene. Zdánlivě obyčejný materiál skýtá nepřeberně variant, od napodobenin žuly, ruly, mramoru až po břidlici či opuku. Každý si může vybrat podle svého naturelu. Jedni dávají přednost zrcadlově vyleštěným plochám mramoru s jemným žilkováním, jiným se více líbí třpytivé šupinky slídy. Vždy budou barvy tlumené a decentní, tak jak je vytvořila sama příroda, od jejíhož díla je to designérovo naprosto k nerozeznání. Jedním ze zpestření mohou být vrásčité cestičky barevných minerálů nebo jakoby stříkance, věrně imitující ložisko rudy.

b

Možnosti
Pro všeobecnou oblibu je nabídka velmi široká. Kromě klasických, jsou zajímavé velkoplošné formáty, dosahující až 100 x 300 cm s překvapivě snadnou manipulací a sníženou váhou při tloušťce 3 mm. Samozřejmě jsou zachovány veškeré fyzikální vlastnosti. V kombinaci s mozaikou se dají vytvořit dokonale krásné interiéry. Do nich ostatně používáme primárně hladší a lesklejší povrchy. Ty hrubší vyvedeme po schodech ven až na zahradu, kde k bazénu pokládáme protiskluzové dlaždice. Celý exteriér lze dokreslit různými stříškami pomocí L profilů, sokly nebo rohy. Ideální je tento materiál i na fasádu, kde splní kromě estetické i ochrannou funkci.
Pod obchodními názvy Pietre a Marmi můžete tyto dlažby zakoupit přímo v showroomu firmy ASSO v Biskupské 8 v Praze v cenách od 1580,00 do 3 695,00 Kč/m2 s DPH.

www.asso.cz