Kvalita čištění podlah a koberců v Brně

 

Kvalitní úklidové služby a spokojení zákazníci – to je cílem společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. Úklidové služby zajišťují od roku 1999 a nyní nejen v České republice, ale také v Německu, v Rakousku a na Slovensku, aby byli svým zákazníkům blíže.

 

Zabývají se mnohými službami z oblasti úklid a jedna z nich je i čištění koberců strojovou metodou. Při strojovém čištění používají chemii značky BOSCH RTS 80. Ta má za úkol koberec precizně vydezinfikovat a navázat nečistoty ukryté ve struktuře koberce. Dezinfekce je velmi důležitá, protože jde o odstranění všech mikroorganizmů, jež mají vliv i na zdraví člověka.

 

Chemii nechávají zpravidla několik minut působit, aby zajistila veškeré potřebné úkoly. Po několika minutách ji důkladně vykartáčují kotoučovým strojem značky GHIBLI. Tento jednokotoučový stroj je velmi důležitý prvek při dokonalém vyčištění koberců a je důležité říci, že jej žádná jiná metoda nemá.

 

Mechanické kartáčování dokáže odstranit nečistoty i z té nejhlubší struktury, kde je chemie navazovala. Dokáží odstranit i zatvrdlé nečistoty, které byly na koberec nanošeny z venku. Není třeba ale mít strach z toho, že kotoučovým strojem poškodí vlákno koberce, protože je osazen velmi měkkými štětinkami, které mají za úkol se chovat ke koberci velmi šetrně.

 

Po vykartáčování koberce odstraní zbylou chemii, ze které se vytvořila pěna, aby uchovala nečistoty vykartáčované ze struktury na povrchu koberce, vysoce výkonným vysavačem. Tento vysavač díky svým třem motorům a úzké štěrbinové hubici dokáže pohltit veškeré nečistoty z koberce, aniž by zanechal na koberci drobnou nečistotu, jež by mohla narušit pěkný vzhled koberce.

 

S jeho obrovským výkonem odstraní také přebytečnou vlhkost, a tak je schnutí koberce časově sníženo i o několik hodin, odhadem na 2 – 3 hodiny. Je potřeba, aby zákazník s tímto časem počítal a nechal koberec po čištění odpočnout a v klidu doschnout. Mohlo by se stát, že by mokré vlákno koberce při okamžitém používání do sebe nasáklo nečistoty z bot či nábytku a zbytečně by vznikaly fleky a mapy.

 

Časově není čištění koberců nijak výrazně náročné, ale určitě je k tomu pár hodin potřeba, záleží také na rozloze koberce. Aby zákazníci neměli strach z uzavírání jejich provozoven, kde je nemožné přerušovat pracovní dobu, nabízí flexibilitu. S tou je i spojena skupinová práce, kterou vykonávají při vysoké rozloze koberce, aby do ranních hodin nebo do znovu otevření provozovny vše stihli.

 

 

Flexibilitu nabízí při různých činnostech, a to i při čištění podlah strojovou metodou. Čištění podlah zajišťují obdobným způsobem jako čištění koberců, jen s pár rozdíly. Jeden velký rozdíl je ten, že používají několik druhů zásaditých chemií, které mají za úkol působit na nečistoty v podlaze, ale přesto dbát na ochranu vizuální podoby podlahy a nepoškodit ji. Jelikož čistí marmolea, linolea, plovoucí podlahy, lité a betonové podlahy či podlahy z ušlechtilých materiálů, tak vlastní speciální chemie určené přímo na daný materiál podlahy.

 

Zajistí tak ochranu podlahy, ale přes to dokonalé rozpuštění nečistot. Oproti koberců využívají dva kartáče – držák padů a silonový kartáč, který volí dle druhu čištěné podlahy. Po vykartáčování odsají nečistoty a deaktivují chemii čistou vodou bez saponátů, aby byla podlaha bezpečná k používání. 

 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *