Léto už pomalu odchází! Nejvyšší čas začít řešit tepelné ztráty vašeho domu!

Léto už skončilo, přichází podzim a s ním samozřejmě výrazné snížení teplot a sychravé počasí. Jestliže jste si až do této doby užívali léta a prázdnin, právě nyní je na čase začít přemýšlet nad přicházející zimou. Jestli nechcete na podzim a v zimě ve svém domě utratit příliš velké množství peněz za vytápění, měli byste na domě provést opatření proti úniku tepla.

 

Teplo musí za všech okolností zůstat v interiéru

Vyrobit teplo je opravdu drahá záležitost, ať už vytápíte jakýmkoliv způsobem. Kvůli nedostatečným izolačním schopnostem stavební konstrukce se teplý vzduch dostává ven z místnosti téměř bez jakéhokoliv užitku. Je neustále zapotřebí vytvářet nové teplo, což pochopitelně zvyšuje náklady na celkové vytápění. Nemáte prostor na ušetření peněz? Kvůli stále stoupajícím cenám energií platíte za vytápění každý rok o něco více peněz. Správným krokem je tedy realizovat alespoň jediný systém zateplení domů.

 

 

Jaké opatření skutečně zvolit?

Nikdo nechce investovat zbytečně mnoho peněz, ale je zapotřebí zvolit opravdu účinné řešení. Dosáhnout těchto parametrů není vůbec snadné. Naštěstí se dají najít i technologie a způsoby, které tyto požadavky splňují. A dokonce se aplikují na místo v domě, kde dochází k těm největším teplným ztrátám – na půdách. Zateplení půd rodinných domů patří mezi správné řešení. Ohřátý vzduch od vytápění je lehčí a tudíž stoupá vzhůru. Zateplené půdy jej dokáží v místnostech udržet a tím šetří vaše finance. Oproti zateplení fasády nebo výměně oken je zateplení půd mnohem ekoomičtější variantou.

 

Foukaná minerální izolace jako skvělé řešení

Pokud se rozhodnete zateplit půdu svého rodinného domu, děláte krok tím nejlepším směrem. Ještě ale nemáte vyhráno, protože na trhu si můžete vybrat z pestré nabídky materiálů a způsobů jejich aplikace či pokládky na prostor půdy. Na půdách je z hlediska tepelně-izolačních vlastností nutné vytvořit souvislou vrstvu izolačního materiálu bez jakýchkoliv tepelných mostů, která bude nesléhavá, odolná proti vlhku, škůdcům, plísni i proti ohni. Přesně tyto parametry splňuje foukaná minerální izolace.

 

Detailní informace o foukané minerální izolaci a jejím přesném využití na půdách najdete na www.foukaneizolace.cz.