Letošním hitem je tyrkys a vínová

Designy keramických dlažeb a obkladů podléhají módním vlivům stejně jako další součásti našich příbytků. A jak to vypadá s hity letošního roku? Trhu vládne tyrkysová a vínová. Možná v trochu jiném pojetí, než byste očekávali, ale určitě se vám zalíbí.

 

Ani jedna z těchto barev nepatří zrovna mezi stálice v bytové architektuře. Možná proto po nich letos sáhli mnozí designéři, a když popustili otěže svých koní, nesoucích náklady fantazie, vznikly vskutku netradiční vzory.

 

Damašek, tapeta a další
assoTyrkysová a vínová jsou použity jako silná barevná základna pro vyniknutí efektních tapetových vzorů, jimiž je celá plocha překryta, mnohdy s blyštivým odleskem. Jaksi samozřejmé je pak použití damaškových vzorů, jež se do tohoto spojení přímo nabízejí. Jednou z variant instalace těchto atypických obkladů je jejich položení pouze na části stěn. Vzniká tak téměř artefakt, který se stává nosným zdobným prvkem příbytku či jiného prostoru. Neméně zajímavě vypadá kombinace s kvalitním dřevem ve španělském stylu. Podnětem k vlastnímu kreativnímu uchopení těchto nových dlažeb a obkladů může být pro mnohé stále populárnější hotelový styl, který se vždy vyznačuje jistou okázalou elegancí.

 

Pokud budete chtít doladit svoji představu, zamiřte do showroomu ASSO, v Biskupské ulici č. 8, v Praze. Tyto keramické obklady a dlažby tam najdete pod obchodním názvem                 Ceny jsou od 1.080 Kč za m2 do 10,080 Kč za m2 materiálu.

 

www.asso.cz