Máte rádi dobrodružství? Přenocujte v divoké přírodě!

Ruch velkoměsta si někdy užíváme a někdy před nám naopak potřebujeme utéct do přírody a klidu. O víkendech a na dovolené tak můžeme vyrazit za dobrodružstvím téměř mimo civilizaci.

Tam, kde člověk žije, si zvykne na zvuky okolí a časem je naprosto vytěsní. Zvonění tramvají, rušný provoz na silnici, hlahol lidí i mnoho dalších zvuků, které nás denně obklopují, ale i tak potřebujeme alespoň jednou za čas opustit a vychutnat si ticho. Z měst proto odjíždíme do klidnějších lokalit, kde je více přírody i klidu a máme možnost si odpočinout. Jedním z cílů jsou hory, kde je také lepší vzduch a mnoho turistických i cyklistických tras, když chceme své volno trávit také aktivně. Dovolená v Krkonoších pomůže zrelaxovat mysl při toulkách po hřebenech s nádhernými výhledy do okolí, naplánovat můžete i túru na nejvyšší horu u nás, Sněžku, a třeba i vyzkoušet jízdu na koloběžkách na některé z mnoha tras.

Další oblíbenou destinací pro útěky z města jsou Krušné hory. Ty jsou někdy neprávem opomíjené, protože je mnoho lidí považuje za kraj zničených lesů po problémech s kůrovcem, opak je ale pravdou. Nově zakládané lesy a lesní školky vrací do hor život a krajina vypadá lépe, o čemž se mlžete sami přesvědčit při výstupech na rozhledny nebo toulkách po hřebenech. Pro ubytování zvolte hotel v Krušných horách, abyste měli komfortní zázemí pro všechny naplánované výlety a dobrodružství. Pokud vás lákají spíše jezera a neporušená příroda, vyzkoušejte ubytování na Šumavě. Opravdoví dobrodruzi se nebudou bát navštívit prales Boubín, druhý nejstarší zachovaný prales v Čechách, který je už od roku 1858 přírodní rezervací. Na jeho vrcholu stojí 21 metrů vysoká rozhledna, výstup na ni je odměnou za zdolání ne vždy lehké cesty.

Večer pak můžete poslouchat okolní přírodu a její obyvatele, jak se ukládají ke spánku a naopak noční tvorové teprve ožívají.