Střešní okna nejsou rozmarem

Stavíte dům a přemýšlíte, zda v něm použít střešní okna? Nejste si jistí, zda-li zastanou stejnou funkci jako okna klasická a přemýšlíte nad klady a zápory jejich instalace? Pak jste tady správně. Vysvětlíme vám, proč se střešních oken netřeba bát.

Střešní okna nejsou výdobytkem posledních let. I když je pravda, že se v novodobé architektuře používají víc, než kdysi, jejich aplikace se preferovala už na funkcionalistických domech počátkem minulého století. Mezi okny tehdy a dnes byl ale zásadní rozdíl, a to kvalita užitého materiálu.

 

Okna ROTO jsou zárukou kvality

Střešní okno ROTO je vyrobeno z vysoce kvalitních materiálů a za užití moderních technologických postupů, zaručí dlouhé roky fungování bez poruchy.
Energetická účinnost, komfortní ovládání a snadná montáž, to jsou vlastnosti, které charakterizují všechny výrobky ROTO. Okna umožňují intenzivní a systematické větrání, pouští dostatek denního světla a v případě potřeby umožňují i doplňkové zastínění.

Střešní okna jsou vhodná téměř na všechny typy střech. Jejich design, rozhodně nenaruší vzhled vaší střechy a pro okolí působí moderně. Okno vám dokáže nahradit světlík, tepelně izolační výlez a mnohdy i únikový výlez.

 

S okny ROTO jde „čarovat“

Fasádní okno pro napojení střešního okna se téměř neomezeně přizpůsobí všem vašim přáním: individuální výška svislého okna stejně jako libovolná kombinace se všemi modely střešních oken. Tím získáte zvlášť široké architektonické možnosti pro jakkoliv náročné ztvárnění svých podkrovních obytných prostor. Velký úhel otevření a skleněná plocha poskytují více světla a svobody v podkrovním prostoru.

V případě, že se pro střešní okna nerozhodnete hned, můžete je zvolit až za pár let, v případě přestavby nebo renovace. Renovace půdních prostor, střechy nebo i renovace střešních oken nabízí nespočet možností, jak improvizovat, modernizovat a využívat maximum potenciálu moderní architektury.