Máte velké obavy, že výdaje na vytápění budou ještě vyšší, než vloni?

Loňská zima byla po delších letech opravdu silná. Teploty pod bodem mrazu byly od prosince až do konce února, na což jsme v posledních letech nebyli vůbec zvyklí. Pro mnohé byla loňská zima velice náročná i z finančního hlediska, když výdaje za vytápění byly vyšší, než obvykle. I když letošní zima bude mírnější, můžete za vytápění zaplatit stejně nebo dokonce i více, než vloni. Jak je to vůbec možné? Stále se zvyšuje cena topení a domy každý rok ztrácejí své izolační vlastnosti. Zejména u starších staveb uniká rok od roku stále více tepla. Pokud jste letos neprovedli žádná opatření, která by měla zamezit tepelným ztrátám, dá se čekat, že výdaje za letošní sezonu budou ještě o něco vyšší.

 

Ještě není na vše pozdě!

Zateplit fasádu před zimou už nestihnete. Na to je ideální čas v letních měsících. Navíc musíte počítat s tím, že taková práce je hodně nákladná a je potřeba důkladně promyslet a neuspěchat. Další možností je výměna oken, ale i na tu už je opravdu pozdě. Myslete na to, že okna nejsou vyrobená za den. Výroba trvá i několik týdnů a měnit okna na přelomu listopadu a prosince při opravdu chladných teplotách by vás velice omezilo ve využívání domácnosti. Naštěstí i na přelomu října a listopadu se dají udělat skvělá opatření. A může se jednat o velice účinné technologie. Například zateplení půd a stropů.

 

Vše si pořádně rozmyslete a vyberte správný způsob

A proč se pro izolaci půd rozhodnout? Vysvětlení je velmi jednoduché. Teplý vzduch stoupá vzhůru a bez zateplených stropů z objektu uniká téměř bez jakéhokoliv užitku. Ale strop se dá zateplit hned s pomocí několika materiálů a moderní technologie. A mezi jednotlivými variantami jsou velké rozdíly v účinnosti. Základní jsou dvě technologie. Stropy se dají zateplit deskovými materiály nebo se dají využít foukané izolace.

Foukané izolace jsou skvělou volbou

Vždy se na půdu musíte podívat a představit si, jak složité bude její celkové zateplení. Například pro deskové izolační materiály může znamenat opravdu velký problém členitost půd. Mezi deskami mohou vznikat tepelné mosty, kterými bude teplo unikat dál. Při řezání deskových materiálů vzniká odpad, který nevyužijete, ale stejně ho musíte někomu zaplatit. Při zateplení firmou se vám po půdě bude pohybovat mnoho dělníků, kteří naruší celý chod vaší domácnosti. Foukané minerální izolace vytvoří na půdě souvislou vrstvu izolačního materiálu, který si dokáže poradit s jakýmkoliv prostorem. O aplikaci se stará jeden pracovník, který na půdě ovládá aplikační hadici. Materiál následně putuje na střechu hydraulicky, právě pomocí hadice z nákladního automobilu, který je zaparkován před vaším domem. Žádný nepořádek, 1 člověk v bytě a hotovo je za jediné odpoledne. Úspory při správné volbě materiálu mohou činit až 30% ze stávajících nákladů.

Specialistou na foukané izolační materiály je na našem trhu firma Foukané Izolace s.r.o., kterou najdete na www.foukaneizolace.cz.