Mnoho výrobců dřevostaveb se soustředí na design a zapomíná na komfort vlastníků

 

V dnešní době si velké procento výrobců dřevostaveb myslí, že musí vytvářet stále kreativnější a více atypické stavby. To platí nejen o tuzemských, ale také o zahraničních firmách. Mnohdy je ale design upřednostněn před komfortem uživatelů dřevostaveb, což rozhodně není správně. Samozřejmě, že design je důležitý, ale neměl by být stavěn nad komfort. Každý výrobce by se měl zamyslet nad tím, jak co nejlépe propojit eleganci a efektivitou. Jednoduché to není, ale specialisté by to měli umět.

 

Co si o tom myslí ing. arch. Postránecký?

Ing. arch. Michal Postránecký je v oboru projektování dřevostaveb jedním z největších specialistů. To dokazuje i fakt, že v současné době žije a pracuje v USA, kde má na svém kontě již několik projektovaných dřevostaveb a e velmi vyhledávaný. Kromě návrhů dřevostaveb se mimo jiné podílel na projektu výstavby unikátního komplexu Planet Hollywood Towers Westage. Jakým heslem se pan arch. Postránecký řídí a jaké parametry by měly splňovat moderní dřevostavby? Jeho odpověď zněla přesně takto – „Dobře provedený rodinný dům by měl být obalem na pohodu a pohodlný denní život. Na exhibicionismus zpracovatelů ať zbyde místo jenom tam, kde nepřekáží.“ Bohužel se mnoho výrobců dřevostaveb tímto pravidlem neřídí, což je špatně.

 

 

 

Firmě Ovelos záleží na eleganci i na komfortu uživatelů

Jednou z mála firem, které se snaží o projektování každé dřevostavby s vysokou mírou elegance a moderním designem, ale zároveň nezapomínají na to, že každý kus stavby by měl být maximálně užitečný a zvyšovat komfort je například Ovelos. Že to tak opravdu je, dokazuje i fakt, že se pan architekt Postránecký rozhodl s touto firmou spolupracovat, i když žije v současné době v zámoří. Klienti Ovelos mohou využívat služby pana Postráneckého v oblasti individuálního poradenství i zpracování projektu. Ovelos je v oblasti výroby dřevostaveb na našem trhu zkušenou a stabilní firmou, která má na svém kontě více než 900 000 realizovaných zakázek.

Detailní informace najdete na www.ovelos.com