Montované dřevostavby na klíč

 

Rozhodnutí pro montovanou dřevostavbu na klíč se může zdát na první pohled poměrně revoluční a smělé. Montované dřevostavby nemají v našich končinách dlouhou tradici a přináší zcela odlišný způsob stavění.

Nejrychlejší řešení za minimum finančních prostředků

Montované dřevostavby na klíč jsou u nás zatím sice poměrně netradiční, z časového a finančního hlediska se ale vyplatí. Právě to může být důvodem rozhodnout se pro tento druh staveb. S dřevem se pracuje lépe a rychleji než s betonem a těžkou konstrukcí. Tento materiál je levnější a zároveň se na montované dřevostavby výborně hodí.

Levné a rychlé montované dřevostavby nemusí nutně znamenat nekvalitní. Pozor si však musíte dát na firmy, které nejsou zcela poctivé.

Realizační firmu vybírejte pečlivě

Zda budete s montovanou dřevostavbou na klíč spokojeni, velmi záleží na realizační firmě. Některé firmy nezveřejňují úplnou cenu za montovanou dřevostavbu na klíč a konečná cena se nakonec vyšplhá výš, než jste čekali.

Další záležitostí je pak kvalita materiálů a odbornost provedených prací. Z tohoto důvodu je vhodné dát přednost ověřeným firmám s dobrou pověstí.

Méně starostí se stavbou na klíč

U montovaných dřevostaveb lze využít nabídky stavby na klíč. To znamená, že se dodavatel postará o celkový průběh stavby. Je možné zajištění od hrubé stavby přes instalaci podlahových krytin, malířské práce až po vybavení koupelen a interiérů. Je na vás, o jaký stupeň montované dřevostavby na klíč budete mít zájem.

Montované dřevostavby na klíč je možné postavit za velmi krátkou dobu. Nejdelší čas zabere příprava, které je věnovaná maximální pozornost. Jednotlivé části domu jsou vyrobeny ve výrobním závodě a na staveništi se už jen smontují. Samotná montáž dřevostavby je otázkou několika dní, podle velikosti a obtížnosti stavby.

Montované dřevostavby jsou nejen ekologické, ale i ekonomické

U montovaných dřevostaveb je kladen důraz na ekonomickou úsporu provozu. Největší položkou rozpočtu domácností bývá zpravidla účet za vytápění. Montované dřevostavby se navrhují tak, aby byly provozní náklady co nejnižší.

Montované dřevostavby jsou dobře zateplené a dochází k minimálním ztrátám. Většina montovaných dřevostaveb na klíč se navrhuje v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu. Díky tomu je jejich provoz výrazně levnější než u běžných staveb.

 

 Nastěhování je možné za několik měsíců

Na montovanou dřevostavbu nebudete muset čekat déle, než několik měsíců. Za jak dlouho se budete moci stěhovat, závisí především na dispozicích a složitosti domu.

Díky rychlosti celého procesu ušetříte za nájemné v dosavadním příbytku. U montované dřevostavby na klíč je pak na vás, zda si necháte dům i kompletně zařídit nebo si tuto práci raději převezmete do své vlastní režie.

Montovaná dřevostavba poskytuje plnohodnotné bydlení a o jejích výhodách už se přesvědčili lidé především v zahraničí. Z montovaných dřevostaveb nemusíte mít při spolupráci s odbornou a spolehlivou firmou žádný strach.