Chcete využívat dešťovou vodu? Dbejte na její čistotu!

Mnoho obyvatel rodinných domů a komerčních objektů se kvůli rostoucím cenám pitné vody uchyluje k spořícím opatřením. Asi nejvíce využívaným řešením je v současnosti využívání dešťové vody, která slouží všude tam, kde není potřeba voda pitná. Ovšem také v případě užitkové vody musí být dešťová voda vyčištěná, aby neobsahovala usazeniny a kaly. Pro tento případ společnost ASIO, spol. s r.o. vytvořila filtry dešťové vody AS-PURAIN.

Filtry, inspirované přírodou
Filtr AS- PURAIN, je vyroben na bázi, čištění vody v přírodě. V přírodě se voda nejlépe čistí v říčkách, kde voda plynule proudí přes kámen, který je vlivem dlouholetého působení proudu vody hladce zaoblený. Za ním následuje skok, ve kterém zpravidla vzniká rotující vodní válec. Díky zvýšené energie vody ve vodním válci jsou pak unášeny lehké i těžší částice proudem vody do další části filtru. Voda je zbavena větších nečistot a může být bez obav dále využívána. Přesně tak funguje i tento produkt.

fitrpotok

Kde všude můžete dešťovou vodu využít?
Využití dešťové vody je opravdu rozsáhlé. Můžete ji využít například na zalévání zahrady, ale také v domácnosti. V domácnosti se nejčastěji dá dešťová voda využít na toaletě nebo jako voda do pračky. Abyste mohli dešťovou vodu využívat opravdu naplno, nestačí vám pouze filtr, ale i ostatní důležité komponenty. Kvalitní systémy pro využití pitné vody vám také nabízí ASIO, spol. s r.o.. Základem je pořízení kvalitní akumulační nádrže, kam bude dešťová voda stékat. Tuto nádrž můžete vybavit filtrem AS-PURAIN. Z této nádrže voda putuje přes jednotku AS-RAINMASTER ECO nebo AS-RAIMASTER FAVORIT, které jsou přímo vyrobeny pro využívání dešťové vody. Tyto přístroje rozvedou dešťovou vodu všude, kam si budete přát. A pokud bude v nádrži málo dešťové vody, začnou si jednotky automaticky čerpat pitnou vodu z řádu.

Kompletní informace o výrobcích na využití dešťové vody naleznete na http://www.asio.cz/cz/hospodareni-s-destovymi-vodami